بخش آب و فاضلاب
1398/08/21 11:11:13
5 کیلومتر از شبکه توزیع آب قیامدشت تهران بازسازی شد
مدیر امور آب و فاضلاب قیامدشت گفت: پنج کیلومتر از شبکه توزیع آب شرب قیامدشت با ۳۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارهای جاری آبفای منطقه۶ تهران (شهر ری) اصلاح و بازسازی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، "احمد آینه‌وند" با بیان اینکه شبکه توزیع آب قیامدشت ۵۱ کیلومتر طول دارد که ۴۰ کیلومتر آن فرسوده است، افزود: بخشی از لوله‌ها و تاسیسات شبکه توزیع آب شرب در پیاده‌روها و حتی زیر تاسیسات ساختمانی مشترکان واقع شده است که همین امر دسترسی به این بخش از شبکه توزیع را دچار مشکل کرده است.
آینه‌وند با اشاره به اینکه شرکت آبفای شهری قیامدشت قرارداد یک‌ساله‌ای برای نوسازی شبکه توزیع آب شرب منعقد کرده است، تصریح کرد: این اداره تلاش می‌کند تا پایان سال جاری تمامی خطوطی فرسوده را بازسازی کند.
او یادآور شد: با وجود اینکه آغاز کار اجرایی این عملیات با مشکلات متعددی همچون نبود زمان مناسب و کافی برای تجهیز کارگاه توسط پیمانکار، تداخل و هم‌زمانی اجرای آن با زمان شروع قرارداد مواجه شده بود، اما روند اجرای کار و پیشرفت عملیات در یک ماه گذشته بسیار خوب بوده و امیدواریم که تعهد قرارداد را تا پایان سال اجرایی کنیم.
شهر قیامدشت با جمعیتی نزدیک به ۶۵ هزار نفر در جنوب شرقی تهران واقع شده و امور آب و فاضلاب این شهر به ۸۴۰۰ مشترک آب خدمات‌رسانی می‌کند.
  • خبرنگار: رویا مرادی زاده
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر