بخش آب و فاضلاب
1398/08/20 14:06:00
با حضور وزیر نیرو؛
واحد دوم تصفیه‌‌خانه فاضلاب کرمان به بهره‌برداری رسید/ آغاز عملیات اجرایی تکمیل طرح فاضلاب کرمان
وزیر نیرو در پنجمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران ضمن افتتاح واحد دوم تصفیه‌‌خانه فاضلاب کرمان، کلنگ‌ تکمیل طرح فاضلاب این شهرستان را با اعتباری بالغ بر یک هزار و 396 میلیارد تومان بر زمین زد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، در جریان سفر رئیس‌جمهور و کاروان تدبیر و امید به استان کرمان واحد دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کرمان با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان بهره‌برداری رسید.
این تصفیه‌خانه با ظرفیت 15 هزار و 300 مترمکعب در شبانه‌روز جمعیتی 120 هزار نفری را در منطقه تحت پوشش قرار خواهد داد و کمک به رشد صنعت و کشاورزی منطقه، جلوگیری از آلودگی محیط زیست و بازیابی پساب مصارف صنعتی و کشاورزی را در پی خواهد داشت.
همچنین با حضور وزیر عملیات اجرایی تکمیل طرح فاضلاب کرمان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به روش بیع متقابل آغاز شد. این پروژه با اعتباری بالغ بر یک هزار و 396 میلیارد تومان دارای 1450 کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب و 12 کیلومتر خط انتقال است.
ظرفیت تصفیه‌خانه طرح نیز در حدود 90 هزار مترمکعب است که نقش موثری در جلوگیری از آلودگی محیط زیست و کمک به رشد صنعت و کشاورزی منطقه خواهد داشت.


  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: رسول صادقی/ دبیر خبر