بخش آب و فاضلاب
1398/08/21 11:49:15
مدیرعامل آبفای استان اصفهان :
سامانه 1522 ارائه خدمات را از میز ادارات به داخل خانه‌ها برد
مدیرعامل آبفای استان اصفهان افزود: سامانه هوشمند خدمات غیرحضوری 1522 شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان راهبرد ارائه بهتر و سریع‌تر خدمات به مردم را محقق کرد و ارائه خدمات را از میز ادارات به داخل خانه‌ها برد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزار تنیرو (پاون)، هاشم امینی در این باره گفت: در گذشته شهروندان برای دریافت خدمات 23 گانه فروش و پس از فروش انشعاب باید به طور میانگین پنج مرتبه به ادارات آب و فاضلاب مراجعه می‌کردند اما با راه اندازی این سامانه در شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان، تمام خدمات به صورت هوشمند و غیر حضوری و در تمام ساعات شبانه روز به متقاضیان و مشترکین ارائه می‌شود و در واقع ارائه خدمات به مردم از میز ادارات به داخل خانه‌ها برده شد.
وی ادامه داد: نقطه اوج فعالیت سامانه خدمات غیر حضوری 1522 زمانی است که بخش مشترکین ادارات آبفای مناطق خودگردان تعطیل شود و مردم نیز بدانند که برای دریافت تمامی خدمات باید فقط از درگاه‌های غیر حضوری نظیر سامانه 1522، کارافزار (اپلیکیشن) همراه آبفا، کد دستوری تلفن همراه و پرتال شرکت استفاده کنند.
وی با بیان این که صنعت آب و فاضلاب برای افزایش سطح کیفیت خدمات خود نیاز به تغییراتی همچون سامانه 1522 دارد ابراز امیدواری کرد با استفاده از تجربیات موفق سه سال گذشته و حمایت مدیران صنعت آب و فاضلاب، بتوان سامانه خدمات غیر حضوری 1522 را در تمام شرکت‌های آب و فاضلاب راه اندازی و فراگیر کرد و از مزایای ارائه خدمات از نظر سرعت، دقت، کیفیت و تکریم ارباب رجوع همه مشترکین آب و فاضلاب کشور بهره مند گردند.
معاون خدمات مشترکین و درآمد آبفای استان اصفهان نیز گفت: از دو میلیون و 400 هزار تماس تلفنی برقرار شده با سامانه 1522 در سه سال گذشته، بیش از 735 هزار مورد آن منجر به ارائه خدمات به مشترکین شده است.
رضا رضایی افزود: فعالیت سامانه هوشمند 1522 موجب کاهش حداقل پنج میلیون و 300 هزار سفر درون شهری در این مدت شده است.
وی گفت: اگر به طور میانگین برای هر سفر رفت و برگشت دورن شهری 12 کیلومتر مسافت طی شود، در طول سه سال گذشته بالغ بر پنج میلیون لیتر بنزین به ارزش 50 میلیارد ریال صرفه جویی شده است که آثار مفید و مؤثر آن شامل کاهش هزینه‌های شهروندی، مدیریت اقتصاد اجتماعی و تأثیر بسیار مهم زیست محیطی می‌باشد.
روح الله سعیدی مدیر سامانه 1522 آبفای استان اصفهان هم گفت: در حال حاضر خدمات 23 گانه فروش و پس از فروش انشعاب آب و فاضلاب در سامانه 1522 از طریق 9 کلید و 17 زیرکلید به صورت کاملاً غیر حضوری و شبانه روزی به مشترکین ارائه می‌شود.
 
 

  • خبرنگار: سميرا خدري
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر