بخش آب
1398/08/21 10:30:45
لزوم ایمن‌سازی حریم رودخانه گز شهرستان سیریک در هرمزگان
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان بر ایمن‌سازی حریم رودخانه گز جهت جلوگیری از خسارت سایت‌های پرورش میگو تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، "هوشنگ ملایی" در جلسه بررسی و ساماندهی سایت‌های پرورش میگو در فرمانداری شهرستان سیریک اظهار کرد: با توجه به احتمال آب گرفتگی برخی روستاهای اطراف سایت‌های پرورش میگو لازم است تمهیدات لازم قبل از شروع فصل بارندگی انجام شود تا از بروز هرگونه خسارت جلوگیری به‌عمل آید.
ملایی وقوع سیل را تهدیدی برای مجتمع‌های مسکونی و روستاهای اطراف سایت‌های پرورش میگو دانست و گفت: تهدید سیل زمانی افزایش یافت که سایت‌های پرورش میگو اقدام به احداث دایک‌های حفاظتی کردند که در صورت وقوع سیل، همین دایک‌ها آب را به جناحین منحرف می‌کنند و نهایتا در محدوده برخی روستاها با آب گرفتگی رو برو خواهیم بود.
وی با بیان اینکه شرکت آب منطقه‌ای با استفاده از مشاور، مطالعات ساماندهی و تعیین حد بستر رودخانه را به اتمام رسانده است، افزود: به‌رغم گستردگی پروژه، عملیات اجرایی و ساماندهی 13 کیلومتری مسیر رودخانه با تمام توان در حال اجراست.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان با اشاره به سرمایه‌گذاری بسیار زیاد در سایت‌های میگو و وجود برخی اراضی واگذار نشده پیرامون سایت‌های میگو گفت: با کار ایمن‌سازی حریم رودخانه می‌توان اراضی مجاور را تحت نظارت مشاور، در اختیار سرمایه‌گذاران قرار داد تا طرح‌های خود را توسعه دهند.
  • خبرنگار: خاطره شکری
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر