بخش آب و فاضلاب
1398/08/13 11:55:00
سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان گلستان:
کاهش فشار ‌آب شهر نوکنده در گلستان بر اثر خسارت سیل به شبکه آبرسانی/ مردم صرفه‌جویی کنند
سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان گلستان از کاهش فشار آب به دلیل شکستگی ناشی از سیل و طغیان رودخانه در شهر نوکنده خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "ابوالفضل رحیمی"، با اشاره به آسیب‌های وارده به شبکه آبرسانی اظهار کرد: در جریان وقوع سیل، به تاسیسات آب شهر نوکنده در غرب استان گلستان خسارت وارد شد که با تلاش بی‌وقفه پرسنل سعی شده است در کمترین زمان ممکن، مشکلات بوجود آمده در تامین آب شرب این شهر برطرف شود.
وی با بیان اینکه ماشین آلات مورد نیاز و ابزار و وسایل لازم به همراه نیروهای متخصص به این مناطق اعزام شده است، افزود: مدیریت بحران شرکت به همراه تیم اتفاقات از ساعت اولیه به منظور بررسی و رفع مشکل پیش آمده، در محل حادثه حاضر شده و ‌در حال رفع مشکل و بازگرداندن شبکه به شرایط پایدار و مطلوب هستند.
سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان گلستان با اشاره به اعزام اکیپ امدادی رفع اتفاقات از شهرهای بندرگز و کردکوی به مناطق سیل‌زده گفت: برای رفع شکستگی در دو نقط شبکه توزیع شهر در کوتاه‌ترین زمان، آبرسانی از مسیر جایگزین صورت گرفته است.
رحیمی با تشریح اقدامات پدافندی در حوزه آب افزود: با اقدامات پیشگیرانه و عملکرد به‌موقع در زمان وقوع بحران، این آسیب‌ها به حداقل رسیده و خدمات‌رسانی در بخش آب و فاضلاب به مردم استان همچنان و بدون وقفه ادامه دارد.
وی در پایان از شهروندان درخواست کرد با توجه کاهش فشار آب در برخی از نقاط، با رعایت صرفه‌جویی حداکثری در مصارف روزانه، امکان بهره‌مندی سایر همشهریان را فراهم آورده و از شستشوی گل و لای معابر و گذرگاه‌ها با آب شرب، تا زمان برقراری شرایط پایدار جوی خودداری کنند.
  • خبرنگار: رقیه ایوبی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر