بخش آب و فاضلاب
1398/08/13 11:24:14
مشکل قطعی آب 8 روستای سیل‌زده گلوگاه در مازندران حل شد
در پی آسیب دیدن تاسیسات آبرسانی در استان مازندران بر اثر وقوع سیل و قطعی آب شرب 9 روستا در شهرستان گلوگاه، تیم عملیاتی آب و فاضلاب روستایی استان با حضور در محل، مشکل قطعی آب 8 روستای سیل‌زده گلوگاه در مازندران را برطرف کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "مجید عبدالهی" مدیرعامل شرکت آبفار استان مازندران با بیان اینکه پس از بارش‌های رگباری شدید، جاری شدن سیل و قطعی آب روستاها به‌ویژه در شرق استان، تاسیسات آبرسانی 9 روستا با 4500 خانوار شامل مهدیرجه، ولمازو، لمراسک، ریحان‌آباد، تیرتاش، خورشیدکلا، وزوار، اوراد و رمدان آسیب دید، گفت: تاسیسات آبرسانی این روستاها از مدار خارج و آب آشامیدنی اهالی این روستاها قطع شد که با تلاش نیروهای عملیاتی، اکنون شبکه آب شرب هشت روستا وصل شده و تنها روستای خورشیدکلا به‌دلیل کدورت بالای چشمه درحال حاضر قابل استفاده نبوده و با استفاده از تانکر سیار آبرسانی می‌شود.
وی افزود: نیروهای امدادی و اکیپ سیار در همان ساعات اولیه وقوع سیل با حضور در مناطق سیل‌زده به امداد‌رسانی مشغول شدند و توانستند آب شرب روستاها را وصل کنند.
عبدالهی خسارت اولیه سیل در 9 روستای شهرستان گلوگاه را 20 میلیارد ریال برآورد کرد و گفت: بر اثر سیلاب، بیش از 10 کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع، هشت دهنه چشمه و یک واحد ایستگاه پمپاژ تخریب و از مدار خارج شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران با تاکید بر کیفیت آب آشامیدنی به عنوان خط قرمز این شرکت به ویژه در شرایط بحرانی تصریح کرد: پایش کیفیت آب آشامیدنی در این روستاها در حال انجام است و تمام تلاش ما در اختیار قرار دادن آب سالم و بهداشتی به مشترکان است.
  • خبرنگار: محمد اسلامی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر