بخش برق
1398/08/12 12:12:35
پرداخت 120 میلیارد ریال پاداش همکاری مرحله اول به کشاورزان استان فارس
از کشاورزان همکار در کاهش پیک بار سال 98 استان فارس، طی مراسمی با پرداخت 120 میلیارد ریال پاداش تقدیر شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس در این مراسم گفت: این شرکت به‌منظور کاهش پیک بار و با درنظر گرفتن مصرف 46 درصدی مشترکان کشاورزی از کل مصرف انرژی، سمت و سوي برنامه‌هاي مديريت مصرف خود را به سمت نصب و توسعه استفاده از لوازم اندازه‌گیری هوشمند، كنترل و نظارت بر عملكرد مصارف كشاورزي و عقد تفاهم‌نامه با این دسته از مشتركان قرار داده است.
"احمدرضا خسروی" ادامه داد: در تابستان سال جاری و در مرحله اول محاسبات، تعداد 21 هزار و 423 مشترک کشاورزی با تاثیرگذاری 641 مگاوات کاهش دیماند در کنترل پیک بار تابستان 98 با این شرکت همکاری نموده که مشمول بخشودگی بهای برق مصرفی و پاداش همکاری به مبلغ 120 میلیارد ریال شدند.
این مقام مسئول یادآور شد: با همکاری مشترکان کشاورزی با صنعت برق به میزان 231 میلیون کیلووات ساعت در مصرف انرژی الکتریکی صرفه‌جویی شد.
خسروی، صرفه‌جویی در مصرف آب به میزان حدود 190 میلیون متر مکعب را از مزیت‌های دیگر این همکاری و تعامل عنوان کرد و اظهار داشت: این میزان صرفه‌جویی در مصرف آب، با درنظر گرفتن شرایط خشکسالی استان فارس دستاورد مهمی محسوب می‌شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، در ادامه به نتایج مثبت اجرای پروژه‌های پیک‌سایی در سال 98 این شرکت اشاره کرد و گفت: از جمله این نتایج می‌توان به جلوگیری از انتشار مقادیر قابل توجهی گازهای آلاینده و گلخانه‌ای به جو اشاره کرد که عدم ورود گازهای آلاینده به جو کشور در اثر صرفه‌جویی انرژی الکتریکی در سال جاری این شرکت حدودا به میزان 198هزار تن برآورد شده است.
  • خبرنگار: لیلا رحمان ستایش
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر