بخش برق
1398/08/08 20:02:32
در دیدار حائری با معاون وزیر برق عراق مطرح شد؛
توسعه همکاری‌های برقی ایران و عراق در زمینه آموزش و خدمات فنی
معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: تعامل ایران و عراق در زمینه برق یک همکاری دو جانبه مبتنی بر منافع دو طرف بوده که موجب موجب هم‎افزایی دو کشور خواهد شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، همایون حائری در دیدار با نافع عبدالساده علی، معاون وزیر برق جمهوری عراق که عصر امروز در ساختمان ستادی وزارت نیرو برگزار شد با بیان این مطلب، افزود: زمان و انرژی بسیاری برای اجرایی شدن همکاری‌های برقی بین دو کشور صرف شده است و ما امیدواریم این همکاری علاوه بر برطرف شدن مشکلات برقی کشور عراق باعث فعال‌تر شدن حضور شرکت‌های ایرانی در صنعت برق این کشور شود.
وی ادامه داد: هم اکنون ایران و عراق علاوه بر همکاری‌ در زمینه نیروگاهی، در زمینه‌های همچون کاهش تلفات شبکه برق، تامین تجهیزات مورد نیاز برقی این کشور و همچنین آموزش تخصصی نیروی انسانی کشور عراق در زمینه توزیع و انتقال در این کشور مشارکت دارد.
در ادامه این نشست معاون وزیر برق عراق نیز با بیان اینکه این دیدار باعث تحکیم روابط دو کشور خواهد شد، گفت: به رغم شرایط موجود در عراق ما همچنان پایبند به قراردادها و همکاری‌های بین دو کشور ایران و عراق هستیم و با حضور خود در ایران جدیت و مصمم بودن برای ادامه این همکاری را نشان دادیم.
نافع ادامه داد: طرفین فعالیت‌های خوبی از گذشته داشته‌اند که مهم‌ترین نتیجه آن این بود که تابستان امسال را در عراق بدون مشکل خاصی سپری کردیم و این نشان داد که طرف ایرانی به تعهدات خود در زمینه صدور برق به عراق به خوبی عمل کرده است.
وی افزود: ما انتظار داریم شرکت‌های ایرانی در زمینه آموزش، بازتوانی نیروگاه‌ها و مشاوره برای توسعه شبکه برق عراق و همچنین کاهش هدررفت شبکه توزیع همکاری مستمر و جدی‌تری را با ما داشته باشند.
  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر