بخش آب
1398/08/08 13:24:00
مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو:
پایداری شبکه برق و آب در مقابل تهدیدها اولویت پدافند غیرعامل وزارت نیرو است
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو، پایداری شبکه برق و آب در مقابل تهدیدها را اولویت پدافند غیرعامل وزارت نیرو عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "میثم جعفرزاده" به مناسبت هفته پدافند غیرعامل(هشتم تا چهاردهم آبان‌ماه) گفت: در مقابل تهدیدهای هیبریدی(ترکیبی) دشمن باید آمادگی کامل داشت و به تعبیر مقام معظم رهبری نباید لحظه‌ای غفلت کرد.
وی با تاکید بر حساسیت ویژه‌ وزیر نیرو در موضوع تهدیدات بخصوص تهدیدات سایبری، افزود: در حال حاضر با تهدید هیبریدی دشمن مواجه هستیم و مولفه‌های این تهدید اعم از سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و مهم‌تر از آن تهدیدهای سایبری زیرساخت‌های حیاتی حساس و مهم کشور است.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو با بیان اینکه صنعت آب و برق به عنوان یکی از زیرساخت‌های حیاتی کشور همیشه در اولویت دومینوی تهدیدهای دشمن قرار دارد، تصریح کرد: با هوشیاری، آمادگی و نگاه صحیح مهندسی تهدیدها، می‌توان حرکت این دومینو را متوقف کرد.
جعفرزاده ادامه داد: در حال حاضر فعالیت گسترده‌ای در صنعت آب و برق در حال پیگیری است و بیش از ۶۰۰ هزار نفر ساعت در وزارت نیرو در حوزه‌های مقدماتی و تخصصی پدافند غیرعامل آموزش دیده‌اند.
وی با اشاره به اینکه ۴۰۰ مانور تخصصی اعم از سایبری بیوتروریسم و تهدیدهای هیبریدی در کشور انجام شده است، گفت: به‌طور متوسط هر ماه یک مانور تمرینی _ آموزشی در استان‌های کشور با مشارکت استان‌های معین در جهت سرعت عمل به حوادث احتمالی و بازگشت پذیری پایداری شبکه برق و آب در شرایط اضطراری در حال انجام است.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو افزود: هشتمین مانور آماده به‌کاری مولدهای اضطراری مراکز حیاتی و حساس و مهم کشور مانند سال‌های گذشته در روزهای آتی برگزار می‌شود .
جعفرزاده، تشکیل تیم‌های واکنش سریع را یکی از نیازهای اساسی عملیاتی صنعت آب و برق دانست و گفت: این مهم به صورت پایلوت در شرکت مهندسی آب و فاضلاب آغاز به کار کرده است.
 
  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر