بخش آب
1398/08/06 11:32:09
21 هکتار از حریم رودخانه‌های استان قم رفع‌تصرف شد
مدیر رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای قم از رفع‌تصرف حدود 21 هکتار بستر و حریم رودخانه‌های این استان طی هفت ماه اخیر خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، "محمدرضا اقبالی" با اشاره به اینکه مدیریت مهندسی رودخانه‌ها و سواحل، وظیفه برخورد با تصرف‌های حریم و بستر رودخانه‌ها را برعهده دارد، گفت: در راستای وظایف قانونی و برخورد با متصرفان اراضی بستر و حریم رودخانه‌ها، از ابتدای سال 98 تاکنون رفع‌تصرف 21 هکتار از اراضی بستر و حریم رودخانه‌های استان با تلاش همکاران مدیریت مهندسی رودخانه، حقوقی و اکیپ‌های گشت، پس از بررسی و انجام کارشناسی‌های لازم انجام شده است.
وی افزود: پس از پیگیری‌های متعدد شرکت آب منطقه‌ای از شهرداری و مسئولان استانی جهت آزادسازی تصرف‌های رخ داده در بازه شهری بستر رودخانه قمرود، موضوع به‌صورت خاص توسط قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده استان مورد بررسی قرار گرفت و طبق مصوبات قرارگاه، شهرداری موظف به آزادسازی تصرف‌ها شد.
مدیر رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای قم در پایان گفت: در مهرماه سال جاری نسبت به رفع‌تصرف حدود یک هکتار از تصرف‌ها شامل تخریب و برچیدن یک سازه تقاطعی غیر اصولی در بستر رودخانه اقدام شد.
  • خبرنگار: جواد عرب بافرانی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر