بخش آب
1398/07/29 14:29:06
به‌منظور عبور ایمن سیلاب انجام شد؛
لایروبی و تخریب سیل‌بند رودخانه واصفجان پردیس در تهران
مدیر امورآب تهران بزرگ از انجام عملیات تخریب سیل بند غیرمجاز روی رودخانه واصفجان در محدوده شهرستان پردیس به منظور عبور ایمن سیلاب خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "علیرضا نیکنام" با اعلام این خبر افزود: با تلاش کارشناسان واحد حقوقی و اکیپ گشت و بازرسی منابع آب‌های سطحی امور منابع آب تهران بزرگ، پس از انجام کارشناسی‌های لازم یک مورد از تصرف‌های رودخانه که به‌صورت خاک‌ریزی و احداث بندهای خاکی و ایجاد یک نقطه حادثه‌خیز واقع در بستر رودخانه واصفجان در شهرستان پردیس احداث شده بود، تخریب شد.
وی افزود: با این اقدام در مجموع حدود 1500 مترمربع از حریم رودخانه رفع تصرف شده و طی آن 7500 مترمکعب عملیات خاک‌برداری صورت گرفته است تا در زمان سیلابی شدن رودخانه، شرایط عبور ایمن سیل فراهم شود.
مدیر امورآب تهران بزرگ با تاکید بر اینکه برای پیشگیری از صدمات ناشی از سیلاب و طغیان رودخانه‌ها نیاز به همکاری همگانی و تامین اعتبار در خصوص ساماندهی رودخانه‌ها است، ادامه داد: احداث سیل بند در نقاط حادثه‌خیز و همچنین احداث سازه‌های تقاطعی، لایروبی کالورت‌ها و مسیل‌ها و همچنین تخلیه رسوب تجمع‌یافته در پشت سیل بندها می‌تواند منجر به کاهش چشمگیر خطرات ناشی از وقع سیلاب شود.
  • خبرنگار: سپیده الهامی‌منش
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر