بخش آب
1398/07/22 15:43:59
با هدف کنترل سیلاب صورت گرفت؛
رهاسازی بیش از 3 برابر ظرفیت سد سفیدرود گیلان در سال آبی گذشته
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان گفت: با هدف کنترل سیلاب در مخزن سد سفیدرود، در سال آبی گذشته بیش از 3 برابر ظرفیت این سد، مدیریت و رهاسازی آب صورت گرفته است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "وحید خرّمی" در نشست هم اندیشی و کارگاه آموزشی گسترش سواد آبی با محوریت کتاب، انسان و محیط زیست که با حضور معلمان و سرگروه‌های آموزشی این کتاب برگزار شد، اظهار داشت: با توجه اینکه یکی از عملکرد سدها، کنترل سیلاب است، سال گذشته بر اساس بررسی‌ها و مطالعات کارشناسی به این نتیجه رسیدیم که در اسفندماه، قبل از اتمام کامل آبگیری سد سفیدرود، رهاسازی آب در جهت کنترل سیلاب‌های احتمالی زودتر از موعد مقرر انجام شود.
وی افزود: رهاسازی آب سد سفیدرود به طور معمول در سال‌های گذشته پس از آبگیری کامل و در شروع فصل کشت برنج انجام می‌شد، اما رهاسازی آب زودتر از موعد باعث شد تا دو سیلاب سهمگین در فروردین ماه سال 1398 با موفقیت مهار شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان افزود: امیدواریم معلمان عزیز کتاب انسان و محیط زیست، حساسیت ویژه‌ای در آموزش دانش آموزان در خصوص موضوع آب هم از لحاظ کمی و هم کیفی داشته باشند.
  • خبرنگار: مسعود اولیایی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر