بخش آب
1398/07/22 14:13:24
طی شش ماهه نخست امسال صورت گرفت؛
رفع تصرف 40 هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه‌های اسلامشهر
مدیر امور منابع آب اسلامشهر گفت: بیش از 40 هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه‌های این شهرستان با هدف افزایش ضریب آبگذری رودخانه و عبور ایمن سیلاب در شش ماهه گذشته رفع تصرف شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "محمدرضا گیتی‌پژوه" در بازدید میدانی مشترک امور منابع آب، شهرداری و فرمانداری شهرستان از نقاط حادثه‌خیز رودخانه‌های حوزه عملکرد گفتک همزمان با فرا رسیدن فصل بارش، ضمن ارائه نقطه نظرات فنی در خصوص علت بروز سیلاب و راهکار های فنی کنترل و مدیریت آن و همچنین اقدامات این امور به هنگام سیلاب فروردین ماه سال جاری گفت: به جهت افزایش ضریب آبگذری رودخانه و همچنین عبور ایمن سیلاب در شش ماهه گذشته لایروبی بیش از 10 هزار متر مربع به همراه رفع تصرف بیش از 40 هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه‌های شهرستان با اخذ 12 دستور قضایی توسط این امور انجام شده است.
 مدیر امور منابع آب اسلامشهر خاطرنشان کرد: حفظ و صیانت از جان و مال مردم در مقابله با خطرات ناشی از بروز سیلاب وظیفه تمامی دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی بوده و همه دستگاه‌های مربوطه باید همکاری و حمایت‌های همه جانبه در این خصوص را داشته باشند.
در ادامه داود بیات سرمدی معاون فنی و عمرانی فرمانداری اسلامشهر ضمن قدردانی از اقدامات امور منابع آب این شهرستان حمایت‌های خود را در راستای اجرای طرح لایروبی و همچنین ساماندهی رودخانه در نقاط مخاطره آفرین رودخانه اعلام کرد.
همچنین حسین طلا شهردار اسلامشهر در این بازدید گفت: شهرداری اسلامشهر آماده همکاری همه جانبه به ویژه تامین تجهیزات و نیروی انسانی است تا ضریب ایمنی این شهر در مقابل وقوع سیلاب‌های احتمالی ارتقا یابد.
  • خبرنگار: نرگس شیخ‌الاسلامی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر