بخش برق
1398/07/17 13:36:27
مدیرعامل توزیع برق هرمزگان خبر داد:
خسارت 30 میلیاردی بارندگی و تندباد به شبکه توزیع برق هرمزگان/ پایداری شبکه برق بندرعباس در کمترین زمان ممکن
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان از خسارت 300 میلیارد ریالی بارندگی و تندباد به شبکه‌های برق‌رسانی و تاسیسات توزیع برق در استان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "محمد ذاکری" با بیان اینکه بیشترین خسارت‌ها مربوط به شهرستان‌های میناب، قشم و بندرلنگه بر اثر باد شدید و سقوط درختان روی پایه‌های برق بوده است، گفت: بارندگی‌ها باعث شکسته‌شدن 200 پایه فشار متوسط، 74 پایه فشار ضعیف و سوختن 49 دستگاه ترانسفورماتور شد.
وی میزان خسارت وارده را 300 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: فقط در شهرستان میناب 160 پایه فشار متوسط و چهار دستگاه ترانسفورماتور خسارت جدی دید که با همکاری گروه‌های عملیاتی ستاد بحران شهرستان‌های میناب، سیریک، رودان و بندرعباس پایه‌های آسیب دیده اصلاح و برق مناطق خسارت دیده وصل شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان ادامه داد: عمده خسارت وارده به این شهرستان بخش سایت پرورش میگوی منطقه تیاب بود که به علت کیفیت خاک و شوره زار بودن منطقه، شبکه‌های برق دچار خوردگی شده و به‌شدت آسیب دیده بودند.
ذاکری در ادامه به رفع خاموشی‌های شهر بندرعباس اشاره کرد و افزود: با حضور به موقع نیروهای عملیاتی این شرکت، قطعی‌های گسترده شهر بندرعباس در کمترین زمان ممکن برطرف و شبکه به حالت پایدار بازگشت. وی همچنین گفت: همزمان با آغاز بارش‌ها بیش از 15 هزار تماس تلفنی از سراسر استان در مرکز 121 این شرکت ثبت شد و گروه‌های عملیاتی و اتفاقات کار رفع خاموشی‌ها را بدون وقفه انجام دادند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان اظهار داشت: با توجه به افزایش تماس‌ها در مواقع بارندگی و امکان افزایش زمان انتظار مشترکان در این مواقع، مشترکان می‌توانند خاموشی مناطق خود را از طریق سامانه پیامکی 3000761121 اعلام کنند.
  • خبرنگار: سیدیعقوب حسینی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر