بخش آب
1398/07/14 09:00:48
در شش ماهه نخست امسال؛
84 حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان زنجان مسدود شد
مدیر امور منابع آب شهرستان زنجان گفت: با انسداد تعداد 84 حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان زنجان طی شش ماهه نخست سال 98، بیش از 3 میلیون متر مکعب در مصرف آب‌های زیرزمینی این شهرستان صرفه‌جویی شده است.
به‌گزارش پايگاه اطلاع‌رسانی وزارت نيرو(پاون)، "محمود سرمستی" افزود: با این اقدام، از برداشت غیرمجاز بیش از 3 میلیون متر مکعب آب، از آبخوان‌های شهر زنجان جلوگیری شد، که این میزان در سفره‌های آب زیرزمینی ذخیره می‌شود.
وی با بیان اینکه روند انسداد چاه‌های غیرمجاز ادامه دارد، افزود: اداره کل دادگستری، نیروی انتظامی و دستگاه‌های اجرایی همکاری بسیار مناسبی با این شرکت در انسداد چاه‌های غیرمجاز دارند.
سرمستی با اشاره به اینکه گروه‌های گشت و بازرسی به‌طور شبانه‌روزی دشت‌های شهرستان زنجان را بازرسی می‌کنند، عنوان کرد: چهار گروه گشت و بازرسی در راستای نظارت بر چاه‌های مجاز، جلوگیری از حفر چاه‌های غیرمجاز و برداشت شن و ماسه از رودخانه‌های این شهر، به طور شبانه‌روز دشت‌ها را کنترل می‌کنند.
مدیر امور منابع آب شهرستان زنجان، بیان کرد: با چاه‌های مجاز این شهرستان که برداشت بیشتر از پروانه بهره‌برداری دارند نیز برخورد می‌شود تا در راستای حفاظت از منابع آبی، گام‌های اساسی و جدی برداشته شود.
  • خبرنگار: احمدعلی غلام آزاد
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر