بخش برق
1398/07/13 16:13:29
با هدف پایش و عیب‌یابی آنلاین واحدهای نیروگاهی انجام شد؛
طراحي و پياده‌سازي سامانه مديريت بهره‌برداري و تعميرات نيروگاه‌هاي کشور در پژوهشگاه نیرو
پژوهشگر پژوهشگاه نیرو از طراحي و پياده‌سازي سامانه مديريت بهره‌برداري و تعميرات نيروگاه‌هاي کشور با هدف پایش وضعیت و عیب‌یابی آنلاین واحدهای نیروگاهی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، "سربندی فراهانی" گفت: استفاده از این سامانه در سطح ناوگان نیروگاهی، مزایایی نظیر کاهش زمان توقف، افزایش میزان تولید برق، کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات، کاهش اثرات ناشی از خرابی تجهیزات و کاهش صدمات زیست محیطی تولید برق به دنبال دارد.
وی در خصوص طراحی و راه‌اندازی این سامانه گفت: این سامانه با هدف جمع آوی اطلاعات واحدهای نیروگاهی کشور در یک مرکز، عیب‌یابی و ارائه خدمات در سطوح مختلف به‌صورت شبانه‌روزی و پاسخگویی به نیازهای فنی - اقتصادی بخش تولید صنعت برق طراحی و پیاده‌سازی شده است.
فراهانی ایجاد این مرکز را گام مهمی در توسعه نظام و فناوری‌های صنعت برق و کارآمدی بخش تولید صنعت برق دانست و گفت: این پروژه با هدف کاهش اتکای بخش تولید صنعت برق به دانش فنی شرکت‌های خارجی، در قالب یک پروژه مشارکتی بین پژوهشگاه نیرو و شرکت توربوتک و شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی به عنوان کارفرما در پژوهشگاه نیرو طراحی و پیاده سازی شده و به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.
  • خبرنگار: خدیجه محمدی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر