بخش آب و فاضلاب
1398/07/11 13:09:24
با حضور معاون وزیر نیرو؛
خط انتقال آب برازجان به بهره برداری رسید
پروژه خط انتقال آب از مخزن جمع آوری چاه ها به مخزن ۱۵ هزار متر مکعبی برازجان با حضور معاون وزیر نیرو به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، "قاسم تقی زاده خامسی" در آیین اظهار کرد: با توجه به مشکلات و کمبودهای استان بوشهر و مسئله آب، نباید از موضوع مدیریت مصرف در بخش های مختلف غافل شویم. 


وی با بیان اینکه آب‌شیرین‌کن‌ها بهترین راه تامین آب هستند، عنوان کرد: معتقدیم بخش عمده نیاز آب شرب استان بوشهر باید از منابع داخلی تامین و وابستگی آن به بیرون استان کم شود. 

معاون وزیر نیرو اظهار کرد: تا پایان دولت دوازدهم تعداد ۱۷ سد در صورت تامین اعتبار بهره‌برداری و ۱۸ سد نیز آبگیری خواهد شد.

این مسئول تاکید کرد: با توجه به ساحل وسیع بوشهر در خلیج فارس می‌بایست در سطوح ملی صنایع پرآب‌بر تشویق به سرمایه گذاری در این منطقه شوند.

وی با تاکید بر تامین آب موردنیاز استان‌ها از منابع داخلی گفت: در حال حاضر حدود ۲۱ میلیارد مترمکعب برای استفاده کولینگ‌ پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌های مستقر در استان بوشهر تخصیص داده شده و بیش از این هم امکان تخصیص وجود دارد. همچنین برای تامین آب شرب و شیرین کردن آب دریا مانعی برای تخصیص اعتبار نداریم. 

گفتنی است، پروژه خط انتقال آب شهر برازجان که ۱۶۵ هزار میلیون ریال اعتبار در بر داشته، شامل ۱۱ حلقه چاه با دبی برداشت ۱۱۷ لیتر در ثانیه از منابع تامین آب اضطراری شهر برازجان در فصول گرم سال و احداث خط انتقال  آب به قطر ۴۰۰ میلی متر و جنس فولادی است.  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر