بخش آب
1398/07/10 09:29:00
مدیرعامل آبفای کشور به پاون خبر داد:
اختصاص 1900 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی برای پروژه‌های آب و فاضلاب
مدیرعامل آبفای کشور با تاکید بر اینکه از محل تبصره 18 قانون بودجه سال 98 حدود یک هزار و 900 میلیارد تومان تسهیلات ترکیبی با هدف اشتغال‌زایی در اختیار صنعت آب و فاضلاب قرار خواهد گرفت، گفت: این منابع 6 طرح مهم حوزه بهره‌برداری آب و فاضلاب را در برخواهد گرفت.
حمیدرضا جانباز در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، به تشریح 6 طرح یاد شده پرداخت و افزود: "استفاده از کاهنده‌های مصرف برای توسعه مباحث مدیریت مصرف"، "بهره‌برداری از سامانه‌ها و تصفیه‌‌خانه‌های آب و فاضلاب"، "بهره‌برداری از سامانه‌های مجتمع‌های آبرسانی روستایی"، "استفاده از آبرسانی تانکری"، "طرح ارتقای کیفی با پکیج‌های کوچک" و "کاهش آب بدون درآمد و هدررفت آب" طرح‌های هستند که منابع این بخش آن‌ها را در برمی‌گیرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور تاکید کرد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته50 درصد این اعتبارات را صندوق توسعه ملی و 50 درصد مابقی را بانک عامل تامین خواهد کرد.
وی با تاکید بر اینکه این منابع به صورت وام و تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت، افزود: براین اساس پروژه‌های مورد نیاز در مناطق مختلف کشور از سوی شرکت‌های استانی آب و فاضلاب فراخوان داده خواهد شد و پس از بررسی صلاحیت متقاضیان، افرد به بانک عامل معرفی خواهند شد تا با دریافت این تسهیلات فعالیت خود را آغاز کنند. 

  • خبرنگار: امیر جعفری آزاد/ سردبیر
  • منتشر کننده: رسول صادقی/ دبیر خبر