بخش برق
1398/07/09 16:11:49
وزیر نیرو در سفر به ارمنستان خبر داد:
درخواست ارمنستان برای تهاتر گاز با برق ایران تا 20 سال آینده/ زمینه‌های فراوانی برای همکاری دو کشور در بخش انرژی وجود دارد
وزیر نیرو در جریان سفر به ارمستان گفت: مقامات ارشد این کشور خواستار تمدید قرارداد تهاتر گاز با برق ایران برای 20 سال آینده هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، رضا اردکانیان در جریان سفر به ارمنستان با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به دیدار خود با معاون نخست وزیر این کشور، گفت: در این نشست معاون نخست وزیر ارمنستان خواستار تمدید قرارداد تهاتر گاز با برق ایران برای 20 سال آینده و تا سال 2040 شد.
وی با تاکید بر اینکه زمینه‌های فراوانی برای همکاری دو کشور در بخش انرژی وجود دارد، ادامه داد: علاوه بر این با توجه به نیاز جمهوری ارمنستان به دریافت گاز بیشتر به منظور مصرف داخلی و همچنین انتقال به سایر کشورها، مقامات ارشد این کشور خواستار تنظیم چارچوب وسیع‌تری برای تهاتر گاز این کشور با برق و سایر کالاهای کشورمان هستند.
گفتنی است: وزیر نیرو به منظور دیدار با مقامات کشور ارمنستان و شرکت در اجلاس شورای عالی اتحادیه اقتصادی اوراسیا که با حضور رئیس‌جمهور کشورمان و سران کشورهای عضو این اتحادیه برگزار می‌شود راهی ایروان شده است.

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: رسول صادقی/ دبیر خبر