بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1398/07/09 12:00:17
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:
بازاریابی مناسبی برای حضور تولیدات داخلی آبفا در کشورهای همسایه صورت بگیرد/ اوراسیا بازار خوبی را پیش‌روی صنعتگران آب و فاضلاب قرار داده است
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بایستی بازاریابی مناسبی برای حضور تولیدات داخلی آبفا در کشورهای همسایه صورت بگیرد، گفت: با توجه به اینکه ایران از اوایل آبان امسال عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا خواهد داشت، بازار بسیار مناسبی در اختیار صنعتگران و بخش خصوصی داخلی ما قرار خواهد گرفت.
کمال دهقانی در حاشیه بازدید از پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب ایران در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، با اشاره به اینکه در این رویداد بین‌المللی تمامی تجهیزات مورد نیاز پیمانکاران آبفای کشور در بخش‌های انتقال، نگهداری، تصفیه و.. به خوبی در کنار یکدیگر گردآوری شده است، عنوان کرد: در این نمایشگاه شرکت‌های دانش بنیان و متخصصان داخلی نیز توان بالای خود را به نمایش گذاشته‌ و تفاوت‌ها به خوبی قابل مشاهده است.  
وی تاکید کرد: این توانمندی در رقابت با شرکت‎‌‌های خارجی نیز به خوبی قابل مشاهده است چرا که تجهیزاتی با کیفیت بسیار مناسب و قیمتی به مراتب کمتر از مشابه خارجی در حال کمک به صنعت آب و فاضلاب کشور است.
دهقانی با تاکید بر اینکه بایستی بازاریابی مناسبی برای حضور تولیدات داخلی آبفا در کشورهای همسایه صورت بگیرد، ادامه داد: تجهیزات تولید شده از سوی صنعتگران آب و فاضلاب کشور امکان استفاده در کشورهای مختلفی را داراست که با توجه به اینکه ایران از اوایل آبان امسال عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا خواهد داشت، بازار بسیار مناسبی در اختیار صنعتگران و بخش خصوصی داخلی ما قرار خواهد گرفت.
رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: مناسب است با همکاری وزارتخانه‌های نیرو و امور خارجه زمینه برپایی چنین نمایشگاه‌های در کشور همسایه به ویژه در حوزه اوراسیا برای ارائه توان تولیدی متخصصان داخلی ایران در سایر کشورها نیز فراهم شود تا از این طریق کمک شایانی به تولید داخلی صورت بگیرد.

  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر