بخش برق
1398/07/09 08:11:09
تداوم پایداری شبکه برق استان یزد در پیک بار تابستان 98
مدیر دفتر فنی انتقال شرکت برق منطقه‌ای یزد از حفظ پایداری شبکه برق استان در گذر از پیک‌بار تابستان 98 با وجود محدودیت‌های شبکه، خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "احمد کردستانی" افزود: با تلاش گروه‌های تخصصی، پایداری شبکه برق استان در شرایط پیک‌بار بدون هیچ‌گونه قطعی و خاموشی حفظ شد.
وی با اشاره به اقدامات گسترده پیشگیرانه و اصلاحی در بخش‌های مختلف، از اجرای منظم و دوره‌ای شستشوی خطوط و پست‌های انتقال و فوق‌توزیع به­صورت برق­دار، عملیات ترموگرافی شناسایی اشکالات تجهیزات پست­ها و خطوط، به‌روزرسانی تنظیمات رله‌های حفاظتی و نیز رسیدگی و رفع اشکالات ایستگاهی پست‌ها در حداقل زمان ممکن و در تمام ایام و ساعات شبانه‌روز، به‌عنوان فعالیت‌های شاخص یاد کرد.
مدیر دفتر فنی انتقال شرکت برق منطقه‌ای یزد همچنین با بیان اینکه اجرای برنامه‌های سرویس و نگهداری دوره‌ای روی تجهیزات، خطوط و سیستم‌های حفاظت و کنترل نقش بسزایی در پیشگیری از بروز حوادث و پایداری شبکه داشته است، اضافه کرد: در همین راستا انجام مطالعات، شبیه‌سازی‌های متعدد، استفاده از تجربیات سال‌های قبل و دیگر شرکت‌های برق و انجام محاسبات لازم از اصلی‌ترین عوامل شناسایی مخاطرات به‌منظور حفظ پایداری برق استان بوده است.
  • خبرنگار: علیرضا عسکری اشکذری
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر