بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1398/07/08 10:17:00
در دیدار رؤسای کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و ارمنستان تاکید شد؛
ارتقای سطح روابط اقتصادی ایران و ارمنستان، همپای روابط سیاسی دو کشور
"رضا اردکانیان" وزیر نیرو در سفر به ایروان، با "مهر گریگوریان"، معاون نخست وزیر جمهوری ارمنستان و رئیس ارمنی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری، دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، در دیدار رضا اردکانیان و مهر گریگوریان، رؤسای کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور که صبح امروز در ایروان برگزار شد، بر ارتقای سطح روابط اقتصادی ایران و ارمنستان، همپای روابط سیاسی دو کشور تاکید شد.
وزیر نیرو در این دیدار بر اهمیت ارتباط متقابل دو کشور تاکید کرد و گفت: ارتباط ایران و ارمنستان پیشانی ارتباط ایران با اوراسیاست و کمیسیون ‌مشترک بایستی مسایل را در این زمینه حل و فصل کند. اردکانیان همچنین بر تسریع در رفع معارضین و اخذ مجوز زیست محیطی خط سوم انتقال برق بین دو کشور تاکید کرد و همکاری و تسریع در رفع آلودگی رودخانه ارس و سنکرون شدن شبکه برق دو کشور ایران و ارمنستان با توجه به اینکه این اقدام مقدمه‌ سنکرون شدن شبکه برق ایران و روسیه است را خواستار شد.
" مهر گریگوریان"، معاون نخست وزیر جمهوری ارمنستان و رئیس ارمنی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور نیز ضمن تشکر از حضور هیئت ایرانی بر گسترش روابط دو کشور تاکید کرد.
وی افزود: ارمنستان به‌عنوان عضو اصلی و صاحب رای در اتحادیه اقتصادی اوراسیا تلاش می‌کند تا ایران به بهترین نحو جذب این اتحادیه شود.
معاون نخست وزیر جمهوری ارمنستان، نشست‌های امروز با حضور رییس جمهور ایران را در راستای منافع دو کشورارزیابی کرد و گفت: هفته آینده طی مکاتباتی نتیجه تمامی موارد مذاکره شده را به تهران ارسال خواهم کرد.
معاون نخست وزیر جمهوری ارمنستان تاکید کرد برای  جذب همکاری ایران با اوراسیا نهایت تلاش خود را کرده و در این زمینه از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.
وزیر نیرو، شامگاه یکشنبه به منظور دیدار با مقامات کشور ارمنستان و شرکت در اجلاس شورای عالی اتحادیه اقتصادی اوراسیا که با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رئیس‌جمهور کشورمان و سران کشورهای عضو این اتحادیه برگزار می‌شود، وارد ایروان شد.
  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر