بخش برق
1398/07/07 08:01:45
بهبود شاخص‌های تولید در نیروگاه شهید رجایی قزوین
شاخص‌های تولید نیروگاه شهید رجایی در 6 ماهه سال جاری، روندی رو به رشد داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، بررسی آماری شاخص‌های عمده تولید نیروگاه در 6 ماهه امسال و مقایسه آن با مدت مشابه سال گذشته، از بهبود این شاخص‌ها خبر می‌دهد.
بنا به این گزارش، انجام تعمیرات دوره‌ای و پیشگیرانه و بهره‌برداری از واحدهای سیزده‌گانه مبتنی بر استانداردهای لازم، موجب بهبود وضعیت شاخص های تولید در نیروگاه شده است؛ به طوری که بررسی این شاخص‌ها نشان می‌دهد در 6 ماهه سال 98، میزان مصرف آب در واحدها، 85 لیتر به ازای هر مگاوات ساعت است که در مقایسه با همین مدت در سال گذشته که حدود 107 لیتر به ازای هر مگاوات ساعت بوده است، 20 درصد کاهش مصرف داشته است.
بر اساس این گزارش، کاهش نرخ مصرف آب در حالی به ثبت رسیده است که در 6 ماهه امسال، میزان آمادگی واحدها با رقم 7 میلیارد و 90 میلیون کیلووات ساعت در مقایسه با همین مدت در سال 97 با رقم 7 میلیارد و 37 میلیون کیلووات ساعت، حدود 0.7 درصد افزایش داشته و تعداد خروج‌های اضطراری هم از 13 مورد در مدت مشابه سال گذشته، به 12 مورد کاهش یافته و در مجموع نرخ خروج واحدها، از 1.3 درصد به یک درصد، کاهش یافته است.
گفتنی است رفع اشکال مربوط به خلاء کندانسور واحدهای بخاری، رفع نشتی در دلتاهای مربوط به برج‌های خنک کننده اصلی و شست و شوی چند مرحله‌ای دلتاهای برج های خنک کننده اصلی، از عوامل اساسی در کاهش محدودیت تولید واحدهای سیزده‌گانه است.
  • خبرنگار: مهرداد رشتاک
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر