بخش برق
1398/07/01 14:16:31
مشارکت مشترکان یزدی در کاهش پیک بار تابستان امسال
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد گفت: مشارکت مشترکان در اجرای برنامه‌های پاسخگویی بار تابستان امسال باعث شد تا با موفقیت پیک بار را پشت سر بگذاریم.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "آرش نواب" با اشاره به جزئیات برنامه‌های پاسخگویی بار، افزود: یک‌هزار و 504 مشترک صنعتی با کاهش 83 مگاواتی میزان مصرف و مشارکت در فراخوان و یک هزار و 780 مشترک کشاورزی با کاهش 96.6 مگاواتی در برنامه پاسخگویی بار مشارکت کردند.
وی اضافه کرد: مصارفی نظیر صنایع سرامیک، فرآورده‌های نسوز و آجر، لعاب و رنگدانه‌های سرامیک و ذوب و نورد فولاد حداقل 30 درصد از بار خود را کاهش دادند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد گفت: پنج مگاوات از مصرف بخش اداری و عمومی با مشارکت 561 مشترک این بخش و یک مگاوات دیگر در بخش تجاری با مشارکت 325 مشترک آن کاهش یافت.
نواب، مصرف برق 5000 کولر آبی در سطح استان با همکاری کارشناسان پژوهشگاه نیرو و 2000 دستگاه کولر آبی دیگر توسط صنف لوازم خانگی بهینه سازی شد که کاهش 40 درصدی مصرف برق به میزان 0.6 مگاوات را به دنبال داشت.
وی اضافه کرد: سه مگاوات از مصرف برق استان از طریق یک در میان کردن چراغ‌های معابر و سه مگاوات از طریق کشف 1953 ماینر استخراج ارز دیجیتال در حوزه فناوری‌های نوین کاهش یافت.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد گفت: 10 مگاوات کاهش مصرف کشاورزی و 20 مگاوات کاهش مصرف برق اداری، نتیجه تغییر ساعت یا جابه‌جایی زمان مصرف در تابستان امسال بوده است.
نواب با اشاره به کاهش 40 مگاوات از مصرف صنایع بالای یک مگاوات در تابستان افزود: اطلاع رسانی و اعمال تعرفه جدید، تعیین سقف پیک بار هفتگی و روزانه مدیریت‌های برق در زمان بحران و اضطرار، کاهش هشت مگاواتی مصرف با ورود مولدهای خودتامین جایگاه‌های CNG و صنایع و بسیاری از اقدامات فرهنگی در رسانه‌های مختلف از دیگر عوامل موثر در کاهش پیک بار استان یزد به‌شمار می‌رود.
  • خبرنگار: حسن غفوریان
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر