بخش برق
1398/06/30 11:49:22
نصب 10هزار کنتور برق هوشمند فهام در استان فارس تا پایان سال جاری
معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق استان فارس از برنامه‌ریزی برای نصب 10 هزار کنتور هوشمند فهام برای مشترکان دیماندی و چاه‌های کشاورزی برقی استان تا پایان سال جاری خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "مهدی طالبی" با بیان اینکه از این تعداد 4800 دستگاه مربوط به بخش کشاورزی است و با این روش، کنترل و نظارت بر مصرف چاه‌های کشاورزی افزایش می‌یابد، گفت: توسعه سامانه هوشمند شبکه برق، با اولویت استقرار سیستم قرائت از راه دور برای همه مشترکان به‌ویژه مشترکان بخش کشاورزی اعم از دیماندی و غیر دیماندی تحقق می‌یابد.
وی با اشاره به اینکه در پنج ماهه اول سال جاری 4500 دستگاه کنتور با هزینه‌ای بالغ‌‌بر110 میلیارد ریال نصب شده است، تصریح کرد: تا پایان امسال 10 هزار دستگاه کنتور هوشمند دیگر، ویژه مشترکان دیماندی در استان نصب خواهد شد.
طالبی با بیان اینکه 70 درصد از این کنتورها به‌صورت آنلاین قرائت و بر اساس آن قبض پیامکی صادر و ارسال خواهد شد، گفت: ارتقای بهره‌وری، کاهش تلفات انرژی و فراهم کردن بستر مناسب جهت مدیریت بار و مصرف مشترکان برق از مهم‌ترین قابلیت‌های این طرح است.
معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، کاهش تلفات غیرفنی در شبکه‌های برق، مدیریت تقاضا از طریق تشویق آنها به کاهش مصرف، مدیریت تقاضا از طریق محدودسازی دیماند، قطع برق مشترکان خاص در شرایط بحرانی شبکه‌های توزیع، قرائت خودکار و قطع و وصل از راه‌دور کنتورها، از دیگر مزیت‌های اجرای طرح فهام است.
  • خبرنگار: لیلا رحمان ستایش
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر