بخش برق
1398/06/27 13:41:45
حمایت وزارت نیرو از تولیدکنندگان تجهیزات برق در منطقه آزاد اروند
وزارت نیرو از راه‌اندازی و احداث کارخانجات تولید تجهیزات صنعت برق در منطقه آزاد اروند حمایت می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "همایون حائری" معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در حاشیه سفر روز گذشته خود به استان خوزستان گفت: منطقه آزاد اروند در استان خوزستان ظرفیت فراوانی برای سرمایه‌گذاری داشته و این قابلیت را دارد تا بسیاری از تجهیزات و قطعات مورد نیاز صنعت برق در این منطقه تولید شود.
معاون وزیر نیرو افزود: تکنولوژی‌های مرتبط با توربین نیروگاه‌های بخار، گاز و برق‌آبی، کنتورهای برق، تجهیزات شبکه‌های انتقال و توزیع برق و قطعات مرتبط با پست‌ها و ایستگاه‌های برق، از جمله بخش‌های مرتبط با صنعت برق برای تولید در منطقه آزاد اروند به‌شمار می‌آید تا گشایشی برای ورود و جذب سرمایه‌گذار در این عرصه باشد.
حائری تصریح کرد: خوزستان و منطقه آزاد اروند، پتانسیل تامین نیازهای تکنولوژیکی و تعمیراتی صنایع آب و برق کشورهای حوزه خلیج فارس را دارد و منطقه آزاد اروند می‌تواند در این زمینه پیش‌قدم شود.
بر اساس این گزارش، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی روز گذشته برای بررسی عملکرد شرکت توزیع برق خوزستان و رسیدگی به چالش‌های پیش روی صنعت برق در خوزستان، از شهرهای آبادان، خرمشهر، اروندکنار و روستاهای تابعه بازدید کرد.
  • خبرنگار: کامران حدادی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر