بخش آب
1398/06/16 14:26:00
رفع تصرف 18 هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه جاجرود
مدیر امور منابع آب شمیرانات از رفع تصرف 18 هزار مترمربع از اراضی حریم و بستر رودخانه جاجرود در منطقه تنگه بن میگون، بخش رودبار قصران خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "راما حبیبی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با هماهنگی گروه گشت و بازرسی آب‌های سطحی و اخذ دستور قضایی 18  هزار مترمربع از اراضی بستر و حریم رودخانه جاجرود با اخذ دستور قضایی رفع تصرف شد.
وی با بیان اینکه این اقدام در راستای قانون توزیع عادلانه آب و برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز انجام شد،ادامه داد: در این عملیات با تخریب پل‌ها، دیوار کشی ها، آلاچیق و بناها بخش وسیعی از حریم و بستر رفع تصرف شد.
حبیبی همچنین تصریح کرد: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه‌ها و مجاری آب‌های سطحی و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در بستر و حریم رودخانه ها، گروه گشت و بازرسی به طور مداوم در حال گشت زنی در منطقه بوده و به محض برخورد باهرگونه تخلف اقدامات لازم جهت جلوگیری و رفع تصرف صورت می‌گیرد.
وی  در پایان خاطر نشان کرد: متخلفین مطمئن باشند که با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی برخورد قاطع قانونی صورت خواهد گرفت.         
  • خبرنگار: سپیده الهامی‌منش
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر