بخش برق
1392/08/20 16:58:00
وزیر نیرو خبر داد:
اعلام آمادگي عراق براي پرداخت بدهي ها به ايران
در زمان كنوني ایران روزانه یکهزار مگاوات برق به عراق صادر می کند که عراق افزایش 500 مگاواتی ظرفیت واردات برق از ایران را درخواست کرده است.
وزیر نیرو از اعلام آمادگي عراق براي پرداخت بدهي های مربوط به واردات برق از ايران خبر داد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، مهندس "حميد چيت چيان" در حاشيه نشست عصر امروز (دوشنبه) با وزير برق عراق كه در ساختمان ستادي وزارت نيرو برگزار شد، گفت: عراق اعلام آمادگی کرده است که بدهی های خود را بابت واردات برق از ایران به طور کامل پرداخت کند.
وي درخصوص افزایش صادرات برق به عراق گفت: در زمان كنوني ایران روزانه یکهزار مگاوات برق به عراق صادر می کند که عراق افزایش 500 مگاواتی ظرفیت واردات برق از ایران را درخواست کرده است.
چیت چیان همچنین درخصوص مباحث مربوط به حبس انرژی در نیروگاه ها، گفت: تنها در نیروگاه پره سر در غرب استان گیلان مقداری حبس انرژی داریم که در حال اجرای خط انتقال آن هستیم و با اتمام خط انتقال، مشکل حبس انرژی در این نیروگاه نیز حل می شود.
وزير نيرو تصريح كرد: این وزارتخانه در امر خصوصي سازي، از وزارتخانه هاي پيشرو در كشور است و هیچ دستگاه دیگری به اندازه وزارت نیرو در این زمینه جدی نبوده است..
چيت چيان در پاسخ به اينكه "آيا قیمت خدمات آب و برق امسال گران مي شود؟"، گفت: هزینه ای که وزارت نيرو براي خدمات آّب و برق از مردم دریافت می کند، یک سوم قیمت تمام شده است و احتمال افزایش قیمت آب و برق در سال جاری وجود دارد چراکه هیچ موسسه اقتصادی با دریافت یک سوم هزینه ها، قادر به ادامه کار نخواهد بود.
وزير نيرو با بيان اينكه این موضوع باید در بودجه پیش بینی و به وزارت نیرو پرداخت شود، اظهار داشت: اگر هزینه تمام شده بابت تامین خدمات آب و برق به وزارت نیرو پرداخت نشود، موجب کاهش خدمات رسانی به مردم خواهد شد.
وي ادامه داد: در قانون بودجه امسال درخصوص افزایش قیمت آب و برق پیش بینی هایی شده و مجلس به دولت اجازه داده است که تعرفه آب و برق در سال جاری اصلاح شود اما هنوز اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است .
وي افزود: افزایش قیمت آب و برق در دولت در دست بررسی است و اگر دولت در این زمینه به نتیجه ای برسد، اطلاع رسانی خواهد کرد.
  • خبرنگار: غزاله نایینیان
  • منتشر کننده: fallah