بخش برق
1392/08/20 16:47:00
قائم مقام وزير نيرو در امور بين الملل خبر داد:
افزايش 500 مگاواتي صادرات برق ايران به عراق
در زمان كنوني شركت هاي ايراني با بخش برق عراق روابط خوبي دارند.
قائم مقام وزير نيرو در امور بين الملل از افزايش 500 مگاواتي صادرات برق جمهوری اسلامی ايران به عراق خبر داد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، "اسماعيل محصولي " در حاشیه دیدار عصر امروز (دوشنبه) وزير برق عراق با مهندس "حمید چیت چیان" وزير نيرو كه در محل ساختمان ستادي این وزارتخانه برگزار شد، اظهار داشت: در این دیدار، افزایش 500 مگاواتی صادرات برق ایران به عراق مورد توافق قرار گرفت و بخش هاي فني و كارشناسي و تکمیل خطوط موردنياز برای اين افزایش ظرفيت در حال بررسي است.
وي ادامه داد: همچنين در اين دیدار، بحث سنكرون سازي شبكه هاي برق دو كشور مطرح شد و در اين زمينه مشاور شركت ايراني مشغول مطالعه است.
وي تصريح كرد: براي تحقق اين امر، به ايجاد خطوط مختلف برق نیاز داريم و در خرمشهر و بصره، خطي از مریوان به سليمانيه و خط مرصاد - حلبچه مطرح است كه با افزايش اين خطوط، مي توانيم اين سنكرون سازي را انجام دهيم.
محصولي با بيان اينكه در زمان كنوني شركت هاي ايراني با بخش برق عراق روابط خوبي دارند، گفت: اكنون نيروگاه هاي حرارتي توسط شرکت های ایرانی در بغداد ايجاد شده و در دبيس عراق نیز شركت ديگري مشغول به كار است.
وي با بیان اينكه برخي از مشكلات شركت هاي ايراني در عراق، به نحوه رفت و آمد و بحث های فنی و مباحث مالی و بانکی مربوط است، افزود: این موضوع هم اکنون در حال بررسي است و امید می رود که موضوع انتقال مبالغ در آینده به جمع بندي مناسبی برسد.
محصولی همچنین گفت: در زمان كنوني در الحيدريه نجف نيز نيروگاهي در حال احداث است و مشكل خاصي در این زمینه وجود ندارد.
  • خبرنگار: غزاله نایینیان
  • منتشر کننده: fallah