بخش برق
1398/06/12 10:17:31
مدیرکل دفتر مدیریت مصرف توانیر به پاون خبر داد:
همکاری 3200 مگاواتی بخش صنعت و کشاورزی در پیک تابستان امسال/ پاداش 300 میلیارد تومانی صنعت برق به مشتركان همكار
مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین توانیر با اشاره به پاداش 300 میلیارد تومانی صنعت برق به مشترکان همکار در برنامه‌های مدیریت مصرف، گفت: همکاری بخش‌های مختلف منجر به صرفه‌جویی سه هزار و 874 مگاواتی در پیک تابستان امسال شده است.
"هادی مدقق" در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، همکاری‌ بخش صنعت، کشاورزی، اداری و تجاری در برنامه‌های مدیریت مصرف امسال وزارت نیرو را سه هزار و 874 مگاوات اعلام کرد و افزود: از این میزان حدود یک هزار و 800 مگاوات مربوط به همکاری صنایع و یک هزار و 400 مگاوات مربوط به همکاری‌های بخش کشاورزی است.
وی افزود: در صورت عدم صرفه‌جویی یاد شده در مصرف برق بایستی برای تامین این میزان انرژی مورد نیاز حدود چهار هزار و 600 مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی با صرف هزینه‌ای بالغ بر 5.5 میلیارد دلار در دستور کار قرار می‌گرفت.
مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکین توانیر بیشترین همکاری بخش صنعت را مربوط به مصرف برق در ساعات اوج بار دانست و افزود: با وجود صرفه‌جویی یک هزار و 800 مگاواتی در بخش صنعت توانسته‌ایم با اصلاح منحنی بار شاهد افزایش 1.5 درصدی انرژی تحویلی به صنایع باشیم.
مدقق با اشاره به پاداش 300 میلیارد تومانی صنعت برق به مشترکان همکار در برنامه‌های مدیریت مصرف، تاکید کرد: در ایام پیک مصرف تابستان هر سال صنايع با تغییر شیفت‌های کاری خود به ساعات کم باری همکاری موثری برای تامین برق پایدار نقاط مختلف کشور دارند و به ازاي اين همكاري نیز پاداش و تخفيف دريافت مي‌كنند.
وي تصريح كرد: در این مدت نیز كشاورزاني که پمپ چاه‌های آب خود را در چهار ساعت پیک روزانه مصرف خاموش کنند، در دیگر ساعات روز برق مجاني تحويل خواهند گرفت. همکاری بخش‌های مختلف در برنامه‌های پیک‌سایی باعث شده است تا هر ساله رقم قابل ملاحظه‌ای در مصرف برق صرفه‌جویی شود.
  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر