بخش مناسبت ها
1398/06/11 11:08:00
کارکنان حراست صنعت آب و برق کشور مهارت‌های دفاعی را فرا می‌گیرند
تفاهم‌نامه آموزش دفاع شخصی ویژه کارکنان حراست وزارت نیرو به مدیران‌عامل صنعت آب و برق کشور ابلاغ شد.

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، بر اساس این تفاهم‌نامه که بین حراست و معاونت امور مجلس، پشتیبانی و حقوقی وزارت نیرو به امضا رسیده، تمامی کارکنان حراست شاغل در حوزه ستادی، نیروگاه‌ها، پست‌های برق، مخازن سدها، تصفیه‌خانه‌ها و ... با نظارت انجمن هنرهای رزمی حراست وزارت نیرو تکنیک‌های دفاع‌شخصی را فرا خواهند گرفت.
بر همین اساس، "مالک حسین‌زاده" دبیر شورای مرکزی ورزش و مسئول هماهنگی امور ورزش صنعت آب و برق از ابلاغ تفاهم‌نامه مذکور به مدیران‌عامل شرکت‌های وابسته به وزارت نیرو خبر داد و گفت: برگزاری دوره‌های آموزش دفاع شخصی با هدف افزایش توان جسمی و روحی کارکنان حراست صنعت آب و برق در دستور کار قرار گرفته است.
وی، همچنین با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای اجرای دستورالعمل تشکیل اکیپ‌های غواصی وزارت نیرو افزود: به همین منظور جلسات متعددی با رییس فدراسیون نجات غریق و غواصی کشور برگزار شده و به‌زودی تفاهم‌نامه آموزش غواصی برای سدهای کشور امضا و ابلاغ خواهد شد.
دبیر شورای مرکزی ورزش وزارت نیرو، هدف اصلی این دستورالعمل را کارآمدی صنعت آب در بخش‌های مختلف فنی سدها‌ و مخازن ذخیره آب بدون نیاز به دستگاه‌های دیگر عنوان کرد و گفت: با اجرای این دستورالعمل برای اولین بار در وزارت نیرو، هزینه‌ شرکت‌ها در این زمینه کاهش یافته و صرفه‌جویی مالی قابل توجهی عاید خواهد شد.

  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر