بخش آب و فاضلاب
1398/06/09 15:46:48
بهره‌مندی 2600 نفر جمعیت روستایی شهرستان آبادان از آب شرب سالم
با بهره‌برداری از پروژه اصلاح و تعویض شبکه توزیع و خط انتقال آب شرب روستای فیاضیه شهرستان آبادان به مناسبت هفته دولت 2600 نفر از جمعیت روستایی این شهرستان از آب شرب با کیفیت برخوردار شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، معاون طرح و توسعه شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان گفت: در این عملیات 24 کیلومتر خط لوله انتقال و شبکه توزیع کارگزاری شده که در راستای بهبود کمی و کیفی آب اهالی شریف روستای فیاضیه بوده است.
"عبدالهادی ساداتی" با بیان اینکه این پروژه با تامین اعتبار از صندوق توسعه ملی و با مشارکت منطقه آزاد اروند اجرا و به بهره برداری رسیده است، گفت: این پروژه با اعتباری افزون‌بر 40 میلیارد ریال اجرا شده است.
وی یادآور شد: روستای فیاضیه جمعیتی بالغ بر 2 هزار و 600 نفر را تحت پوشش دارد و با انجام این پروژه تعداد 450 مشترک تا کنون تشکیل پرونده داده و انشعاب مجاز دریافت کرده‌اند.
ساداتی اضافه کرد: با توجه به اینکه بودجه مورد نیاز برای خدمات پس از اتمام پروژه، برای رفع شکستگی‌ها و هرگونه مشکل در آبرسانی از هزینه‌های جاری شرکت تامین می‌شود، انتظار می‌رود اهالی شریف روستایی نسبت به دریافت انشعاب مجاز و تشکیل پرونده به امور آبفای روستایی شهرستان خود مراجعه و برای پرداخت قبوض آب بها اقدام کنند.
معاون طرح و توسعه شرکت آبفای روستایی خوزستان خاطرنشان کرد: دولت برای انجام پروژه‌های آبرسانی اعتبارات لازم را تخصیص می‌دهد، اما پس از آن سایر هزینه‌ها بر عهده شرکت آبفای روستایی است که تامین این هزینه‌ها صرفا با مبالغ دریافتی از طریق قبوض آب بها قابل تامین است.
  • خبرنگار: مجتبی حلالی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر