بخش برق
1398/06/10 12:05:32
ضرورت توجه به نکات ایمنی در برپایی تکایا و هیئت‌های مذهبی
مدیر دفتر ایمنی و کنترل ضایعات شرکت توزیع نیروی برق استان فارس بر ضرورت توجه به نکات ایمنی در مساجد، حسینیه‌ها، تکایا و هیئت‌های مذهبی در ایام عزاداری ماه‌های محرّم و صفر تاکید کرد.
به‌ گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "وحید قاضی‌پور" در این باره گفت: از آنجا که در زمان برگزاری مراسم ایام ماه محرم هیئت و دسته‌های عزاداری از وسایلی مانند بیرق، علم، کتل و غیره استفاده می‌کنند، گاهی اوقات شاهد حوادث ناگواری نظیر برق گرفتگی، آتش سوزی و ... ناشی از برخورد این وسایل با شبکه‌های توزیع برق هستیم که صدماتی را به دنبال داشته است.
وی با اشاره به حوادث برق گرفتگی ناشی از نصب بنر و پرچم مختص ایام سوگواری روی پایه‌های برق توصیه کرد: افراد و هیئت‌های مذهبی از ساخت و جوشکاری روی پایه‌ها، صعود از تاسیسات برق‌رسانی جهت نصب هرگونه پرچم، پلاکارد، بنر و نصب داربست موقت در حریم و مسیر خطوط نیرورسانی برق جهت برپایی تکایا و همچنین ایستگاه‌های پذیرایی از عزاداران خودداری کنند.
مدیر دفتر ایمنی و کنترل ضایعات شرکت توزیع نیروی برق استان فارس به نحوه تامین برق هیئت‌های مذهبی اشاره کرد و گفت: مسئولان هیئت‌ها می‌توانند ضمن مراجعه به مدیریت‌های برق و اداره‌های تابعه نسبت به ثبت‌نام و اخذ انشعاب موقت اقدام کرده و از هرگونه دخالت غیرمجاز در تاسیسات برق‌رسانی منصوبه و وصل خودسرانه، غیر ایمن و غیرمجاز انشعاب برق پرهیز نمایند.
مدیر دفتر ایمنی و کنترل ضایعات شرکت توزیع نیروی برق استان فارس، بر ضرورت خودداری عزاداران از دستکاری تجهیزات برق‌رسانی درصورت بروزحادثه تاکید کرد و افزود: عزاداران در زمان وقوع هرگونه حادثه احتمالی و یا وقوع خاموشی، از دستکاری در تجهیزات برق‌رسانی منصوبه به‌ویژه کنتور برق پرهیز کرده و مراتب را از طریق اداره‌های برق پیگیری و یا از طریق شماره 121 موارد را به اتفاقات برق اطلاع‌رسانی کنند.
  • خبرنگار: لیلا رحمان ستایش
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر