بخش آب و فاضلاب
1398/06/09 11:53:00
در هفته دولت انجام شد؛
افتتاح و کلنگ‌زنی 31 پروژه آبرسانی روستایی در مازندران
مدیرعامل شرکت آبفار استان مازندران گفت: 29 پروژه آبرسانی روستایی در استان با صرف اعتباری بالغ‌بر 341 میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و اعتبارات استانی به بهره‌برداری رسید و کلنگ آغاز عملیات اجرایی دو پروژه آبرسانی نیز آغاز شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "مجید عبدالهی" اظهار داشت: این تعداد پروژه آبرسانی در 42 روستای 14 شهرستان استان مازندران طی هفته دولت جاری به بهره‌برداری رسید.
وی تعداد جمعیت بهره‌مند از پروژه‌های آبرسانی روستایی مازندران را 27 هزار و 273 نفر برشمرد و افزود: این پروژه‌ها در 42 روستای شهرستان‌های بهشهر، نکا، میاندورود، ساری، قائمشهر، سیمرغ، سوادکوه، سوادکوه شمالی، بابل، آمل، محمودآباد، نوشهر، کلاردشت و تنکابن شامل 25 پروژه تک روستایی و چهار پروژه به‌صورت مجتمع اجرا شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران افزود: برای بهره‌برداری از این پروژه‌ها بهسازی 10 دهنه چشمه، حفر و تجهیز شش حلقه چاه عمیق، اجرای لوله‌گذاری به طول 131.8 کیلومتر خط انتقال، 219.7 کیلومتر لوله‌گذاری شبکه توزیع همچنین احداث 26 باب مخزن زمینی و هوایی به حجم 5 هزار متر مکعب، احداث تجهیز و راه‌اندازی 20 واحد ایستگاه پمپاژ، خرید و تعبیه شش دستگاه دیزل ژنراتور و دو دستگاه کلر زنی انجام شده است.
عبدالهی از آغاز عملیات اجرایی مجتمع آبرسانی «عشرستاق» بهشهر و آبرسانی «روستای مکارود» در کلاردشت نیز خبر داد و گفت: برای این پروژه‌ها حفر یک حلقه چاه عمیق، احداث دو مخزن زمینی به حجم 530 متر مکعب، تجهیز و راه‌اندازی یک واحد ایستگاه پمپاژ و لوله‌گذاری خط انتقال به طول دو کیلومتر با پیش‌بینی بالغ‌بر 40 میلیارد ریال برآورد شده است .
  • خبرنگار: محمد اسلامی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر