بخش آب و فاضلاب
1398/06/09 12:04:42
همزمان با هفته دولت؛
23 طرح آبرسانی روستایی گیلان افتتاح شد
23 طرح تامین آب آشامیدنی و توسعه شبکه آبرسانی روستایی استان گیلان همزمان با هفته دولت به بهره‌برداری رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان با اعلام این خبر گفت: با بهره‌برداری از این طرح‌ها، جمعیتی بالغ‌بر 19 هزار نفر در 28 روستای استان از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار شدند.
"محب علی رنج ور" اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح‌ها را بیش از 130 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: با افتتاح این طرح‌ها میزان شاخص بهره‌مندی آب شرب روستایی گیلان با 0.19 درصد رشد به 76.36 درصد رسید.
وی، حجم عملیاتی این تعداد طرح را شامل اجرای 65 کیلومتر لوله گذاری خطوط انتقال و توزیع، حفر چهار حلقه چاه، بهسازی دو دهنه چشمه، احداث چهار باب مخزن، 11 واحد ایستگاه پمپاژ و پنج سیستم گندزدایی آب شرب عنوان کرد و افزود: این طرح‌ها در شهرستان‌های رشت، شفت، صومعه سرا، رضوانشهر، ماسال، لاهیجان، رودسر، املش، آستارا، رودبار، سیاهکل، آستانه اشرفیه و تالش به بهره‌برداری رسیدند.
رنج ور، در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهمیت صرفه‌جویی در مصرف آب اظهار داشت: حتی با کمترین میزان صرفه‌جویی، امکان استفاده تعداد بیشتری از روستاییان از نعمت آب شرب فراهم می‌شود.
وی، خطاب به ساکنان روستاهای استان گیلان گفت: آبی که اکنون مصرف می‌کنیم، تعدادی از مردم چشم انتظار آن هستند، پس با درست مصرف کردن، فرصت استفاده را برای همه فراهم کنیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 315 هزار مشترک در 1800 روستای گیلان از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردارند، گفت: به منظور پایش و سنجش سلامت آب شرب این روستاها، 15 واحد آزمایشگاهی در شرکت آبفار گیلان فعال است.
  • خبرنگار: فاطمه بهبودی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر