بخش مناسبت ها
1398/06/09 14:00:24
برگزیدگان پانزدهمین جشنواره قرآن و نماز وزارت نیرو در مشهد معرفی شدند
پانزدهمین جشنواره ملی قرآن و نماز فرزندان شاغلان وزارت نیرو با معرفی برگزیدگان آن در رشته‌های مختلف در مشهد به کار خود پایان داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "حسین اسماعیلیان" مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد در مراسم اختتامیه این مسابقات که در اردوگاه ثامن الحجج مشهد مقدس با حضور مدیران عامل شرکت‌های تابعه وزارت نیرو در خراسان برگزار شد، گفت: سالیان متمادی است که با محدودیت آب مواجه هستیم و استمرار این خدمات نیاز به پروژه‌های بزرگ و تامین منابع مالی دارد.
وی اظهار کرد: تنگناهای مالی در سه سال اخیر وجود داشته اما اینکه چگونه وزارت نیرو این خدمات را ارائه می دهد به دلیل وجود دو عامل بسیار بزرگ یعنی نیروی انسانی کارامد و دیگر توجه به امور فرهنگی و دینی است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: تعداد دستگاه‌های اجرایی محدودی هستند که در بحث فرهنگی و دینی برای خانواده‌ها و فرزندان کار کند، اما در این زمینه وزارت نیرو اقدامات وسیعی انجام داده است.
در ادامه، حجت الاسلام "حسین قرنفلی" سرپرست امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو در آیین پایانی این جشنواره گفت: وزارت نیرو همه ساله مسابقات قرآنی را در قالب جشنواره قرآن و نماز ویژه کارکنان، همکاران و فرزندان شاغلان برگزار می‌کند که امروز این دوره از مسابقات ویژه فرزندان همکاران برگزار شده است.
وی افزود: ۳۰۰ نفر از فرزندان نخبه دختر و پسر دانش‌آموز همکاران وزارت نیرو که موفق به عبور از مرحله استانی این جشنواره و کسب رتبه‌های برتر شده بودند طی دو روز گذشته در مشهد به رقابت پرداختند.
سرپرست امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو اظهار کرد: طی این دوره از رقابت‌ها فرزندان همکاران وزارت نیرو در هشت رشته اذان، قرائت، حفظ، مفاهیم قرآنی، آموزه‌های قرآن و نماز در دو مقطع تحصیلی ویژه دانش‌آموزان پایه پنجم تا نهم و دانش‌آموزان پایه‌های یازدهم و دوازدهم در مشهد رقابت کرده و با نظر هیئت داوران نفرات اول تا سوم دختر و پسر هر رشته انتخاب شدند.
دانش‌آموزان دختر و پسر فرزندان شاغلان وزارت نیرو از شرکت‌های آب منطقه‌ای، آب و فاضلاب، آب روستایی، برق منطقه‌ای، توزیع برق از استان‌های خراسان رضوی، گیلان، گلستان، زنجان، اصفهان، یزد، آذربایجان غربی، خوزستان، کرمان، قم، لرستان، اردبیل، مرکزی، هرمزگان، آذربایجان شرقی، مازندران به عنوان برگزیدگان این دوره از مسابقات معرفی و از آنان تجلیل شد.
  • خبرنگار: سید مجید آزیز
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر