بخش مناسبت ها
1398/06/02 18:38:06
دیدار وزیر نیرو با خانواده اولین شهید شرکت آب منطقه‌ای تهران در شهرستان کرج
رضا اردکانیان وزیر نیرو با حضور در منزل شهید سید احمد میرحیدر توران پشتی با خانواده این شهید والامقام و اولین شهید شرکت آب منطقه‌ای تهران دیدار کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، وزیر نیرو در این دیدار که به همراه معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران انجام شد، گفت: رشادت‌های این شهید والامقام در دفاع مقدس و صبر و بردباری خانواده این شهید والامقام ستودنی است.
سید حسن رضوی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران نیز در این بازدید ضمن تجلیل از فداکاری و رشادت‌های شهدای جنگ تحمیلی گفت: فرهنگ ایثار و فداکاری دهه 60 باید در جامعه پررنگ شود و سیره شهدا و ایثارگران الگویی برای افراد جامعه باشد.
وی افزود: البته مدافعان حرم نشان دادند که در بدنه جامعه همچنان انسان‌های ایثارگر و فداکار وجود دارد و هرجا که لازم باشد به میدان مبارزه حق علیه باطل می‌روند.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران خاطرنشان کرد: مسئولان، رسانه‌ها و مردم باید توجه بیشتری به حفظ ارزش‌های دفاع مقدس داشته باشند و در جهت پاسداشت خون شهدا و رشادت‌های ایثارگران در جهت نیل به آرمان‌های انقلاب اسلامی قدم بردارند.
شهید سید احمد میر حیدر توران پشتی متولد ۱۳۳3دارای دو فرزند دختر به نام­های سیده مریم و سیده مهری که هنگام شهادت سیده مریم 4 ساله و سیده مهری 2 ساله بودند. وی در تاریخ ۱۸ اسفندماه سال 61 بر اثر اصابت ترکش خمپاره دشمن بعثی در منطقه قصر شیرین به شهادت رسید. مزار مطهر این شهید والامقام در امامزاده محمد کرج قرار دارد.
  • خبرنگار: سپیده الهامی‌منش
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر