بخش برق
1398/06/02 16:42:09
مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل:
خط سوم انتقال برق ایران و ارمنستان تا پایان سال 2020 به اتمام می‌رسد
مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل گفت: بر اساس توافقات صورت گرفته در شانزدهمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و ارمنستان در تهران مقرر شده است تا پروژه خط سوم انتقال برق میان دو کشور تا پایان سال 2020 به اتمام برسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، "محمدعلی فرحناکیان" در دیدار با معاون وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌های جمهوری ارمنستان خواستار سرعت‌دهی و استمراربخشی به فعالیت‌های مربوط به دو کشور شد و افزود: با وجود تحرک مناسب اجرای پروژه یاد شده که با تاکید طرف ارمنی نیز همراه بوده است، ولی به نظر می‌رسد از مشکلات و سختی‌های اجرای قطعه ششم این خط نباید غافل شویم.
وی تاکید کرد: از این رو مجری پروژه می‌بایست تمهیدات لازم جهت اجرای این بخش از پروژه را با همراهی و مساعدت مسئولان ارمنستانی در دستور کار قرار دهد.
سرپرست مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق با اشاره به برنامه دو کشور برای تهاتر کالا با کالا، گفت: در صورت اجرایی شدن این طرح نه تنها در حوزه انرژی بلکه دو کشور شاهد تحولات مناسبی در سایر حوزه‌های اقتصادی و تجاری خواهند بود.
فرحناکیان افزود: بایستی از مزیت‌های اقتصادی ایران و ارمنستان استفاده کنیم تا ضمن افزایش حجم تجارت میان دو کشور، از پتانسیل ارمنستان به عنوان دروازه ورود ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا استفاده کرد.
مشاور وزیر نیرو در امور بین‌الملل در پایان با تاکید بر اینکه فعالیت‌های مشترک دو کشور پس از برگزاری شانزدهمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری در تهران سرعت بیشتری پیدا کرده است، اظهار امیدواری کرد: برگزاری این نشست نتایج خوبی را برای مردم دو کشور به همراه داشته باشد.

 
  • خبرنگار: رسول صادقی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر