بخش آب
1398/05/23 15:24:03
رهاسازی یک‌میلیارد و 789 میلیون متر مکعب آب از سد سفیدرود گیلان
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای گیلان گفت: در سال زراعی جاری تاکنون یک‌میلیارد و 789 میلیون متر مکعب از سد سفیدرود جهت آبیاری شالیزارهای استان گیلان در کانال‌های آبیاری رهاسازی شده است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "مرتضی میرزایی" در بیستمین جلسه کمیته منابع و مصارف آب استان که در موسسه تحقیقات برنج کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه سال آبی موفقی را پشت سر گذاشتیم، افزود: با توجه به ارتقای سطح آگاهی کشاورزان عزیز، بایستی بسیار هوشمندانه در زمینه مدیریت منابع و مصارف آب استان عمل کنیم.
"عمران مومنی" مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تأسیسات آبی و برق‌آبی شرکت آب منطقه‌ای گیلان نیز ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت سدهای در حال بهره‌برداری استان اظهار داشت: حجم مخزن سد سفیدرود هم‌اکنون 488 میلیون متر مکعب، ورودی 9 متر مکعب بر ثانیه و خروجی آن 67 متر مکعب بر ثانیه است.
وی با بیان اینکه مقدار آورد آب سد سفیدرود در سال آبی جاری افزایش 150 درصدی نسبت به سال گذشته داشته است، اظهار کرد: سد سفیدرود حدود 63 روز سرریز داشته که این واقعه در 20 سال اخیر بی‌سابقه بوده است.
مومنی تصریح کرد: در دوره آبیاری سال جاری، در جهت فرهنگ سازی و با توجه به شرایط آب و هوایی و ایام بارندگی، آبیاری تناوبی به اجرا درآمد.
  • خبرنگار: مسعود اولیایی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر