بخش برق
1398/05/22 15:57:10
ساخت 130 قطعه مورد نیاز نیروگاه شهید رجایی قزوین در داخل کشور
130 نوع کالا و قطعه مورد نیاز واحدهای نیروگاه شهید رجایی در چهار ماهه سال 98 توسط متخصصان داخلی طراحی و ساخته شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، از ابتدای سال 98 تا پایان تیرماه گذشته، تعداد 130 نوع از تجهیزات و کالاهای مصرفی و استراتژیک واحدهای سیزده‌گانه نیروگاه، پس از طراحی و تهیه نقشه قطعات از سوی کارشناسان و متخصصان اداره ساخت داخل شرکت، توسط قطعه‌سازان داخلی ساخته و تحویل انبار مرکزی نیروگاه شد.
این گزارش حاکی است، بر اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و با هدف رونق تولید، نیازهای تجهیزاتی واحدهای سیزده‌گانه این نیروگاه پس از شناسایی از سوی معاونت‌های تولید و تعمیرات نیروگاه‌های بخار و سیکل ترکیبی، برای تهیه به اداره ساخت داخل شرکت معرفی شد، سپس کارشناسان این اداره اقدام به تهیه نقشه و شناسنامه برای این تجهیزات و قطعات نموده و پس از آن، با همکاری قطعه سازان داخلی، کالاهای مورد نیاز نیروگاه ساخته و تحویل شد.
بنا بر این گزارش، در این بازه زمانی از تعداد 130 قلم کالای ساخته شده، تعداد 20 نوع کالا برای اولین بار است که در داخل، طراحی و ساخته شده است.
انواع بوش‌ها و قطعات گرافیتی و سیل رینگ گرافیتی بویلر فید پمپ نیروگاه بخار، چرخ‌دنده واحدهای بخاری، بدنه چک والو هوای سیل سوت بلاور واحدهای بخاری، انواع قطعات الکترونیک و ابزار دقیق واحدهای سیکل ترکیبی و بخاری و ... از جمله تجهیزات ساخته شده نیروگاهی در کشور است.
  • خبرنگار: مهرداد رشتاک
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر