بخش برق
1398/05/20 11:27:18
افتتاح همزمان 3 پروژه برق‌رسانی در شهرستان شوش
سه پروژه برقی فاز اول پست 132.33 کیلوولت دانیال، فاز اول پست 132.33 کیلوولت حسن درویشی و ورود و خروج خط 132 کیلوولت چغازنبیل – دانیال در پست درویشی شهرستان شوش به صورت همزمان افتتاح شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، استاندار خوزستان در این آیین گفت: یکی از دغدغه‌های همیشگی سرمایه گذاران تامین برق مورد نیاز آنها بوده است که با اقدامات انجام شده در صنعت برق خوزستان و توسعه شبکه این مشکل به حداقل رسیده است.
"غلامرضا شریعتی" با بیان اینکه بعد از مشکلات ریزگردها و خاموشی‌های به‌وجود آمده 20 هزار میلیارد ریال در صنعت برق خوزستان سرمایه‌گذاری صورت گرفته یا در حال انجام است، تصریح کرد: با مدیریت علمی مدیران برق استان هر روز یک پروژه افتتاح شده یا پایداری برق منطقه‌ای افزایش می‌یابد.
وی تاکید کرد: اگر کار برق‌رسانی را با همین روند و جدیت ادامه دهیم برای چند سال آینده مشکل پایداری شبکه برق استان برطرف و تامین برق برای سرمایه گذاری و مشترکان خانگی تضمین خواهد شد.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان نیز در این آیین اظهار کرد: در مجموع در این سه پروژه 225 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.
"محمود دشت‌بزرگ" گفت: ظرفیت فاز اول پست دانیال 50 مگاولت آمپر و ظرفیت فاز اول پست درویشی 30 مگاولت آمپر است و برق شهرستان شوش در مجموع 80 مگاولت آمپر افزایش ظرفیت پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه ظرفیت پست‌های دانیال و درویشی به 100 مگاولت آمپر افزایش ظرفیت پیدا می‌کند، تصریح کرد: قراردادهای توسعه این دو پست منعقد و عملیات اجرایی آنها آغاز شده است، تا در فازهای بعدی ظرفیت هر پست به 100 مگاولت آمپر افزایش پیدا کند.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان بیان کرد: طول خط انتقال 132 کیلوولت دو مداره چغازنبیل- دانیال در پست درویشی 17 کیلومتر است و برای تکمیل رینگ شبکه برق شوش نیز یک خط 56 کیلومتری از پست درویشی به پست پیام دزفول با ارزش سرمایه‌گذاری پنج هزار و 600 میلیارد ریال اجرا خواهد شد.
دشت‌بزرگ با بیان اینکه در سه سال گذشته پنج ترانسفورماتور جدید در پست‌های برق شهرستان شوش نصب شده است، افزود: با افتتاح این دو پست بارگیری از تاسیسات برق این شهرستان که 76 درصد بوده به 60 درصد کاهش یافته و با توسعه‌های آتی بارگیری به زیر 50 درصد کاهش پیدا خواهد کرد و پایداری شبکه برق شهرستان شوش برای چند سال آینده تضمین می‌شود.
  • خبرنگار: حسن دهقاني
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر