بخش آب
1398/05/15 16:32:14
برگزاری نخستين جلسه کارگروه ساماندهي کمي و کيفي کارون بزرگ/ ضرورت فعال‌سازي همکاري بين‌بخشي و هماهنگي سياست‌هاي آب
وزير نيرو در نخستين جلسه کارگروه ساماندهي کمي و کيفي کارون بزرگ، اصالت‌بخشی به سازوکار همکاري در بخش آب را وظيفه ستاد وزارت نيرو دانست و بر ضرورت فعال‌سازي همکاري بين‌بخشي و هماهنگي سياست‌هاي آب تاکيد کرد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "رضا اردکانیان" در نخستين جلسه کارگروه ساماندهي کمي و کيفي کارون بزرگ که با حضور استانداران خوزستان، لرستان و چهارمحال و بختياري در وزارت نيرو برگزار شد، بر ضرورت فعال‌سازي همکاري بين‌بخشي و هماهنگي سياست‌هاي آب تاکيد کرد و گفت: اين کارگروه در ذيل شوراي عالي آب و با هدف مديريت حوضه آبريز، به‌صورت بين‌بخشي ايجاد شده است.
وی از استانداران و ساير مديران اين حوضه آبريز خواست براي موفقيت اين کارگروه با يک نگرش بلندمدت در راستای منافع کشور همکاري کنند.
در ادامه، "صديقه ترابي" مديرکل دفتر برنامه‌ريزي کلان آب و آبفای وزارت نیرو نیز با تشريح نظامنامه مذکور، چشم‌انداز، اهداف، اصول، ساختار و شرح وظايف کارگروه را ارايه کرد.
 همچنین، "بهزاد پارسا" مدير حوضه آبريز کارون بزرگ در شرکت مديريت منابع آب ايران به تشريح وضعيت کمي و کيفي رودخانه کارون پرداخت و گفت: اين حوضه 16 درصد منابع آب تجديدپذير کشور را دارا بوده و 77 درصد انرژی برق‌آبي کشور در آن توليد مي‌شود.
در این نشست، اولويت‌هاي کاري دبيرخانه کارگروه تشريح شد و حاضران پيشنهادهای خود را براي بهبود اين فعاليت‌ها بيان کردند.
  • خبرنگار: حمید ثریانی/ دبیر خبر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر