بخش برق
1398/05/19 16:09:18
تمامی انشعاب‌های غیرمستقیم دیماندی شهرستان دهگلان کردستان هوشمند شد
مدیر توزیع برق شهرستان دهگلان از نصب 1040 دستگاه کنتور دیماندی هوشمند در شهرستان دهگلان خبر داد و گفت: این شهرستان در سطح استان، اولین شهرستان در اجرای کامل هوشمندسازی کنتورهای دیماندی است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "کیومرث آقا محمدی" گفت: با توجه به اهميت موضوع در برخورد با استفاده كنندگان غيرمجاز از برق و اجراي طرح فهام، اين مديريت از سال 97 شروع به اجراي طرح تعويض كنتورهاي غيرمستقيم ديماندي با كنتورهاي هوشمند نمود كه خوشبختانه در حال حاضر تمامی كنتورهاي غيرمستقيم ديماندي به كنتور هوشمند تبديل شد.
وی با اشاره به هزینه بالغ‌بر 25 میلیارد ریال برای اجرای این طرح افزود: در راستاي اجراي اين طرح كه از سال 97 شروع و در مرداد امسال خاتمه يافت، گام موثري در اجرايي شدن این طرح از سوی اكيپ اندازه‌گيري لوازم شهرستان دهگلان با تعويض تعداد 1040 دستگاه كنتور ديماندي به كنتور هوشمند برداشته شد.
مدیر توزیع برق شهرستان دهگلان با بیان اینکه با استفاده از اين روش، كنترل و نظارت بر مصرف چاه‌هاي كشاورزي بيشتر شده است، اظهار کرد: فاز دوم هوشمندسازی کنتورهای غیر دیماندی سه فاز در این شهرستان شروع و در حال حاضر حدود 50 مورد از کنتورهای غیر دیماندی نیز در این شهرستان اجرا شده است.
آقا محمدی در پایان بیان کرد: تعداد 1090 کنتور هوشمند شهرستان توسط گروه لوازم اندازه‌گیری شهرستان تعویض شده و این شهرستان در سطح استان، اولین شهرستان در اجرای کامل هوشمندسازی کنتورهای دیماندی است.
  • خبرنگار: هانا نقشبندی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر