بخش برق
1398/05/19 14:21:00
کلنگ احداث پست و خط برق سرچشمه رامهرمز به زمین زده شد
کلنگ فاز اول پست برق 132.33 کیلوولت سرچشمه و ورود و خروج خط 132 کیلوولت مارون اصلی- رامهرمز یک در این پست، با اعتبار 159 میلیارد ریال در این شهرستان به زمین زده شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان در آیین کلنگ‌زنی این پست که با حضور نماینده مردم رامهرمز در مجلس شورای اسلامی و مسئولان محلی این شهرستان برگزار شد، گفت: ظرفیت فاز اول پست سرچشمه ۳۰ مگاولت آمپر است و یک کیلومتر خط ارتباطی نیز برای آن در نظر گرفته شده و طرح دائم این پروژه نیز 100 مگاولت آمپر ظرفیت خواهد داشت.
"محمود دشت بزرگ" با بیان اینکه ۱۵۹ میلیارد ریال ارزش سرمایه گذاری این پروژه است، تصریح کرد: تمام منابع این پروژه تامین و تجهیزات مورد نیاز خریداری شده و تا شش ماه آینده این پست و خط آن افتتاح و بهره‌برداری می‌شوند.
وی افزود: ظرفیت سه ایستگاه فوق توزیع رامهرمز ۱۹۰ مگاولت آمپر است که ۸۱ درصد از این پست‌ها بارگیری می‌شود و با افتتاح پست سرچشمه میزان بارگیری به ۷۰ درصد خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با بیان اینکه شش پروژه جامع برای توسعه شبکه برق در شهرستان رامهرمز مطالعه و تعریف شده است، تاکید کرد: چهار پست ۱۳۲ کیلوولت، یک پست ۴۰۰ کیلوولت و یک مرکز دیسپاچینگ برای این شهرستان با ارزش سرمایه‌گذاری ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تا سال ۱۴۰۵ تعریف شده که با تامین منابع مالی به سرانجام خواهند رسید.
وی با تشکر از همراهی مردم و مسئولان رامهرمز در بحث تملک زمین، افزود: همکاری مناسبی با این شرکت انجام شده و هیچ‌گونه معارضی در تملک زمین وجود نداشت، همین موضوع هم باعث می‌شود تا پروژه‌ها با سرعت بیشتری انجام شده و زودتر به بهره‌برداری برسند.
  • خبرنگار: حسن دهقاني
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر