بخش برق
1398/05/19 14:49:54
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران:
مشکلی در تأمین برق واحدهای فعال شهرک صنعتی شمس آباد وجود ندارد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران گفت: مشکلی برای تأمین برق واحدهای شهرک صنعتی شمس‌آباد وجود ندارد و هم اکنون ظرفیت منصوبه در این شهرک بیش از مقدار مورد نیاز جهت مصرف است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "حاجی‌رضا تیموری" با اعلام این خبر افزود: با احتساب پست‌های جدیدی که وارد مدار می‌شود، ظرفیت نصب شده در این شهرک به 210 مگاولت آمپر می‌رسد.
وی ادامه داد: 20 مگاولت آمپر ظرفیت نیروگاه‌های تولید پراکنده در شهرک صنعتی شمس آباد است و با در نظرگرفتن مقدار مصرف در تابستان جاری که به میزان 153مگاوات است، نتیجه می‌گیریم که کماکان مقدار تولید از مصرف بیشتر است.
تیموری با اشاره به طرح‌های تشویقی پیش‌بینی شده جهت مشترکان صنعتی در دوره اوج مصرف برق در تابستان ادامه داد: بر اساس تفاهم‌نامه امضا شده با شرکت شهرک‌های صنعتی و به‌منظور مدیریت مصرف برق، مقرر شد بار مصرفی شهرک صنعتی شمس‌آباد از روزهای دوشنبه و چهارشنبه به روزهای پنج‌شنبه و جمعه منتقل شود که متاسفانه تعدادی از صنایع این شهرک با توجه به تفاهم‌نامه امضا شده در این طرح همکاری نکردند.
وی در خصوص برنامه‌های آتی جهت تأمین برق شهرک صنعتی شمس‌آباد اظهار داشت: امیدوارم با پیگیری‌های شرکت شهرک‌های صنعتی و برق منطقه‌ای تهران اعتبار مورد نیاز از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی از محل اعتبارات استانی و یا ملی جهت احداث پست 230 به 63  و 63 به 20 کیلوولت این شهرک تأمین شود.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران تصریح کرد: در صورت احداث پست‌های مذکور، با ظرفیت‌سازی مناسب تا 10 سال آینده جهت تأمین برق این شهرک مشکلی وجود نخواهد داشت.
وی در خصوص چگونگی اجرای طرح حذف قبوض کاغذی برق گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، این طرح از ابتدای مهرماه اجرایی می‌شود و از این تاریخ به بعد هزینه برق مصرفی به وسیله پیامک به اطلاع مشترکان خواهد رسید.
تیموری افزود: مشترکان تحت پوشش شرکت توزیع نیروی برق استان تهران می‌توانند از راه‌های مختلفی از جمله ارسال شناسه قبض خود به همراه(1*) به سرشماره 500040121 ، یا مراجعه به سایت شرکت توزیع نیروی برق استان تهران و یا اعلام شماره تلفن همراه خود به مأموران قرائت کنتور، اطلاعات خود را در سامانه خدمات مشترکان ثبت نمایند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده باید شماره تلفن همراه همه مشترکان تا اواخر شهریورماه ثبت شود که هم اکنون مقداری از برنامه پیش‌بینی شده عقب هستیم و انتظار می‌رود مشترکان در این زمینه با سرعت عمل بیشتری اقدام نمایند.
  • خبرنگار: بهنام افخمی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر