بخش آب
1398/05/19 14:09:48
رفع تصرف 3 هکتار از بستر رودخانه جاجرود در پردیس تهران
مدیر امور آب تهران بزرگ از رفع تصرف حدود سه هکتار از بستر رودخانه جاجرود در روستای ترقیان و سعیدآباد شهرستان پردیس خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "علیرضا نیکنام" با اعلام این خبر افزود: با تلاش کارشناسان فنی و حقوقی و اکیپ گشت و بازرسی منابع آب‌های سطحی امور منابع آب تهران بزرگ و پس از انجام کارشناسی‌های لازم با اخذ دستور قضایی موضوع تبصره 4 ذیل ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب از سوی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس و با پشتیبانی یگان‌های انتظامی، سه هکتار از بستر رودخانه جاجرود در روستای ترقیان و سعیدآباد از توابع شهرستان پردیس رفع تصرف شد.
وی افزود: این عملیات شامل تخریب بنای ویلایی، فنس کشی، دیوارکشی و محوطه‌سازی بوده است که در قالب 19 فقره دستور قضایی آزادسازی شد.
مدیر امور آب تهران بزرگ ادامه داد: در زمان عملیات آزادسازی بستر از تصرفات، تعداد پنج حلقه چاه غیرمجاز نیز با حجم تخلیه سالیانه 41 هزار و 250 مترمکعب در محوطه ویلاهای مذکور مسدود شد.
نیکنام یادآور شد: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه‌ها معامله ملکی انجام می‌دهند حتما پیش از انجام معامله استعلام لازم را از امور آب تهران بزرگ اخذ نمایند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند.
  • خبرنگار: نرگس شیخ‌الاسلامی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر