بخش آب و فاضلاب
1398/05/16 11:05:00
مدیرعامل آبفار استان اردبیل:
15 مجتمع آبرسانی به روستاهای استان اردبیل در حال احداث است/ بهره‌مندی روستاهای شمال استان از آب شرب پایدار تا سال آینده
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل گفت: به‌منظور آبرسانی به روستاهای سطح استان اردبیل و رفع مشکل آب اهالی مناطق شمال استان، تعداد 15 مجتمع آبرسانی روستایی در حال احداث است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "فرامرز به نژاد" از پیشرفت مناسب احداث مجتمع‌های آبرسانی خروسلو و عمران آباد در شمال استان خبر داد و افزود: بیش از ۸۰ درصد ساکنان این مناطق را عشایر تشکیل می‌دهند که با تکمیل و بهره‌برداری این مجتمع‌های آبرسانی، اهالی مناطق شمال استان از جمله قشلاق‌های منطقه خروسلو از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.
وی با بیان اینکه در حال‌حاضر آب موردنیاز این روستاها از طریق آبرسانی سیار تامین می‌شود، اظهار کرد: روستاهای مناطق فوق تا سال آینده از نعمت آب شرب پایدار بهره‌مند خواهند شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل در ادامه ضمن تشکر از پیگیری‌ مقامات استانی در تامین اعتبار موردنیاز افزود: با این پیگیری‌ها در سال 98 از محل اعتبارات ماده 56 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت 110 میلیارد تومان در حال تصویب است که تخصیص این اعتبار در شتاب‌بخشی به اجرای این پروژه‌ها نقش موثری خواهد داشت.
  • خبرنگار: بهنام شهبازی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر