بخش آب و فاضلاب
1398/05/15 07:48:49
اجرای طرح ایمنی آب در مجتمع آبرسانی روستایی والایش استان زنجان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان گفت: در راستای برنامه سازمان جهانی بهداشت نسبت به اطمینان از سلامت آب شرب، برنامه ایمنی آب برای مجتمع آبرسانی والایش در شهرستان‌های ابهر و سلطانیه به صورت کامل اجرا شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "رضا کابلی" با اشاره به اینکه این مجتمع شامل سه روستای والایش، جداقیه و دوسنگان از توابع شهرستان‌های ابهر و سلطانیه است، افزود: مجمتع والایش با پنج عدد مخزن ذخیره آب شرب با حجم کلی 525 مترمکعب، یک حلقه چاه به عمق 130 متر، 12 کیلومتر خط انتقال، 10.2 کیلومتر طول شبکه و سرانه مصرف 188 لیتر در روز، جمعیت یک هزار و 512 نفری را تحت پوشش قرار داده است.
وی اظهار کرد: با توجه به برنامه سازمان جهانی بهداشت در خصوص اطمینان از سلامت آب شرب از آبخوان تا نقطه مصرف که منطقه بسیار گسترده‌تری را جهت ارزیابی، ریسک و بررسی مخاطرات آب شرب تحت پوشش قرار می‌دهد، این برنامه توسط شرکت مهندسی آب و و فاضلاب و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بومی‌سازی شد.
کابلی با بیان اینکه این طرح در تمامی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی کشور در حال اجراست، گفت: برنامه ایمنی آب در مجتمع والایش نیز ضمن بررسی تمام ریسک‌های تهدیدکننده سلامت آب شرب از جمله معادن، صنایع و کشاورزی در منطقه حوضه آبریز اجرا شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان تصریح کرد: با اجرای برنامه ایمنی، آب مجتمع والایش از تمام پارامترهای سلامت آب برخوردار شد.
وی اظهار کرد: اجرای برنامه ایمنی آب در مجمتع خراسانلو طرح آتی شرکت است که اجرای آن آغاز شده و طبق برنامه زمان‌بندی طی سال جاری تکمیل خواهد شد.
  • خبرنگار: ثریه رضایی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر