بخش آب و فاضلاب
1398/05/15 08:07:00
سرپرست آبفای روستايي هرمزگان:
مشکل آب روستای کولغ میناب حل شد
سرپرست آبفای روستايي هرمزگان از حل مشکل آب مردم روستای کولغ کاشی میناب در کمتر از 24 ساعت خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "امین قصمی" درباره شکستگی خط لوله روستای کولغ و نارضایتی مردم این منطقه به سبب بروز این حادثه، گفت: مشکل خط انتقال فرعی روستای کولغ کاشی بندزک به طول دو کیلومتر طی یک عملیات اضطراری در کوتاه‌ترین زمان ممکن برطرف شد.
وی از تعمیر این خط توسط تیم اتفاقات شهرستان میناب خبر داد و افزود: دغدغه‌های به‌حق مردم در این بخش را درک می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم در حد بضاعت خود این موضوعات را برطرف کنیم.
مدیرعامل آبفای هرمزگان اضافه کرد: در بدو انتخاب به سرپرستی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان، نسبت به تشکیل کمیته اضطراری برای شناسایی و رسیدگی فوری به مشکلات بخش روستایی اقدام شد.
وی افزود: اولین اولویت این کمیته، در قالب برنامه کوتاه مدت رفع حوادث و شکستکی خطوط انتقال آب روستاها و دومین اولویت آن، ترمیم و اصلاح 20 روزه شبکه توزیع آب به طول 50 متر است.
قصمی ادامه داد: اولویت سوم کمیته مذکور انجام مطالعات دقیق و جامع روی شبکه‌های آب روستایی و هیدرولیک شبکه‌ها ضمن شناسایی نقاط ضعف و انجام عملیات اصلاحی در قالب برنامه مدون و بلند مدت است.
وی در پایان ضمن عذرخواهی از مردم روستای کولغ کاشی خاطرنشان کرد: با بهره‌بردار خط انتقال آب به این روستا به دلیل سهل انگاری در رفع حادثه مذکور به‌رغم دریافت چندین بار تذکر جهت رفع آن، برخورد قانونی خواهد شد.
  • خبرنگار: زهرا بیگلری
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر