بخش آب و فاضلاب
1398/05/12 15:25:49
کاهش 50 درصدی هدررفت تاسیسات آبی در شهرستان خدابنده زنجان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان از اجرای مجتمع آبرسانی شهید قربانعلی بیگدلی در آینده نزدیک در شهرستان خدابنده خبر داد و گفت: این مجتمع در مرحله دوم فاز مطالعاتی قرار داشته و مخزن و ردیف بودجه آن نیز تامین و مشخص شده است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، "رضا کابلی" اظهار کرد: مجتمع آبرسانی شهید قربانعلی بیگدلی، 25 روستای شهرستان خدابنده را زیر پوشش قرار داده و با اجرای این مجتمع در هفته دولت، جمعیت 12 هزار و 31 نفری این روستاها از نعمت آب شرب سالم، بهداشتی و پایدار بهره‌مند می‌شوند.
وی تصریح کرد: ایجاد شرایط پایدار در عرصه تامین آب روستایی، کیفیت پایین آب شرب تولیدی اکثر روستاهای منطقه به علت املاح بالا، وجود حدود ۵۰ درصدی هدررفت در تاسیسات آبرسانی روستاهای مجتمع به دلیل فرسودگی بالای تاسیسات و تامین منبع آب پایدار و باکیفیت در منطقه جهت احداث مجتمع آبرسانی از ضرورت‌های احداث این مجتمع است.
کابلی افزود: با اجرای این پروژه، سه هزار و ۳۹۹ خانوار با جمعیت ۱۲ هزار و ۳۱ نفر از نعمت آب شرب سالم، بهداشتی و پایدار بهره‌مند شده و سطح برخورداری شهرستان خدابنده به میزان 1.3 درصد و جمعیت زیرپوشش نیز به میزان 1.1 درصد افزایش می‌یابد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان زنجان، کاهش تعداد منابع تامین آب و تمرکز آن در دو منطقه و کاهش هزینه‌های تمام‌شده تولید و توزیع آب شرب بعد از احداث مجتمع را از دیگر مزیت‌های این طرح بیان کرد.
کابلی گفت: ایجاد و توسعه تاسیسات آبرسانی روستایی با هدف محرومیت‌زدایی و ایجاد تعادل و ثبات در تامین و برآورده ساختن آب شرب روستاها در سرفصل سیاست‌ها و برنامه‌های دولت قرار داشته و خدمات بسیاری با برنامه‌های جدی، مدون و هدفمند در راستای خدمت‌رسانی به روستاییان انجام می‌شود.
  • خبرنگار: ثریه رضایی
  • منتشر کننده: حمید ثریانی/ دبیر خبر